Tworząc to strategiczne partnerstwo, wykorzystujemy wyjątkową okazję do powrotu na rynki Ameryki Północnej i Południowej. Dzięki temu Messer stanie się globalnym graczem w tym sektorze i umocni swoją pozycję największego na świecie, rodzinnego specjalisty w zakresie gazów przemysłowych. Jest to jedyna taka okazja w życiu – stwierdza Stefan Messer, właściciel i dyrektor generalny Messer Group. – Planujemy w przeciągu kilku lat w pełni zintegrować joint venture z Messer Group, zarządzaną przez rodzinę. W średnioterminowej perspektywie chcemy wykorzystać fuzję obu firm, aby ponownie stać się globalnym graczem, obecnym na odpowiednich rynkach gazów przemysłowych.

Działalność Linde nabyta w USA, Kanadzie, Brazylii i Kolumbii wraz z chilijską częścią Praxair oraz około 5.400 pracowników, wygenerowała w 2018 r. sprzedaż na poziomie 1,8 miliarda dolarów (1,6 miliarda euro), przy EBITDA w wysokości około 408 milionów dolarów (359 milionów euro).

Messer Group obsługuje większość zachodnioeuropejskich firm w krajach Beneluksu, Danii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii i Portugalii, a także swoją algierską jednostkę w ramach joint venture. Około 830 pracowników Messer Group wygenerowało w 2018 r. sprzedaż o wartości 339 milionów euro i EBITDA w wysokości 54 milionów euro.

Źródło: Messer