Zintegrowany łańcuch wartości jest odpowiedzią na coraz większe potrzeby przedsiębiorców, którzy poszukują innowacyjnych rozwiązań. Dzięki połączeniu kompetencji Eplan w zakresie projektowania oraz doświadczenia Rittal w zakresie systemów rozwiązań i automatyzacji produkcji, skuteczna optymalizacja oraz industrializacja łańcucha wartości w procesach prefabrykacji szaf sterowniczych i rozdzielnic stała się faktem.

W ramach zintegrowanego łańcucha wartości, Eplan odpowiedzialny jest za środowisko, w którym powstaje cyfrowy model projektu, poprawność danych i projektu oraz za wymianę danych pomiędzy tym środowiskiem projektowym a maszynami Rittal. Rittal zaś odpowiada za dostarczenie najwyższej jakości produktów niezbędnych do realizacji procesu produkcyjnego oraz rozwiązań do ich dalszej automatycznej prefabrykacji.

- Wydarzenia takiej rangi jak Energetab, to doskonała okazja do poznania możliwości, jakie stwarzają nowoczesne systemy szaf sterowniczych i obudów. Na naszym stoisku zainteresowani będą mogli dowiedzieć się jak wykorzystać możliwości, jakie dają rozwiązania z zakresu prefabrykacji szaf sterowniczych 4.0, czyli oprogramowania pomagającego stworzyć cyfrowego bliźniaka szafy, rozwiązania systemowe w postaci szaf, rozdziału mocy i kontroli klimatu oraz systemy automatyzacji procesu prefabrykacji - mówi Krzysztof Getko, produkt manager firmy Rittal.

Podczas targów Energetab w Bielsku-Białej, w specjalnie przygotowanym RiTruck’u na stoisku nr 7 w strefie L3, eksperci firmy Eplan oraz Rittal zaprezentują korzyści płynące z zastosowania zintegrowanego łańcucha wartości.

Źródło: Rittal