Deutsch Version english version

Forum | Rejestracja |

Inne

Gates wdraża seminaria internetowe dla mechaników

Firma Gates zwiększa zakres pomocy technicznej dla dystrybutorów i ich odbiorców o seminaria internetowe prowadzone na żywo na stronie GatesTechZone, przeznaczonej dla ekspertów szukających informacji technicznych.

więcej »
Nowy prezes zarządu Grupy ABB

Rada nadzorcza Grupy ABB jednogłośnie mianowała Björna Rosengrena prezesem Grupy ABB na świecie. Björn Rosengren dołączy do ABB 1 lutego 2020 r., a z dniem 1 marca 2020 r. zastąpi na stanowisku prezesa Petera Vosera. Wówczas Peter Voser wróci na swoje stanowisko prezesa rady nadzorczej ABB i będzie to od tego momentu jedyne stanowisko zajmowane przez niego w ABB.

więcej »
Siemens Mobility zbuduje system ITS dla Tychów

W Tychach powstanie Inteligentny Systemu Zarządzania i Sterowania Ruchem. 8 sierpnia podpisano umowę pomiędzy Miejskim Zarządem Ulic i Mostów a firmą Siemens Mobility na realizacje tego zadania. Projekt ten powinien znacząco usprawnić komunikację w mieście, poprawić bezpieczeństwo, a także stworzy możliwość bezpośredniego sterowania ruchem.

więcej »
30 lat marki Wiśniowski

Nowoczesny park maszynowy, 27 hektarów hal produkcyjnych i produkcja na najwyższym, światowym poziomie – to wszystko zobaczyli goście, którzy 31 lipca br. odwiedzili siedzibę największego polskiego producenta bram, okien, drzwi i ogrodzeń – firmę Wiśniowski. Spotkanie w siedzibie w Wielogłowach zainicjowano z okazji jubileuszu 30-lecia marki.

więcej »
Siemens dostarczy 50 pojazdów kolei podmiejskiej na rynek amerykański

Firma Siemens Mobility otrzymała dwa zlecenia na dostawę niskopodłogowych pojazdów kolei podmiejskiej S700. Dwadzieścia pięć pojazdów trafi do spółki Metropolitan Transit System (MTS) w San Diego, z kolei 26 pojazdów zasili flotę przewoźnika TriMet w Portland w stanie Oregon. Dostawy rozpoczną się w 2021 r.

więcej »
5000 cystern z LNG ze Świnoujścia

Z terminalu w Świnoujściu PGNiG wyekspediowało już 5000 cystern z ładunkiem skroplonego gazu ziemnego (LNG). Największym odbiorcą LNG są stacje regazyfikacji obsługujące miejscowości, które nie mają dostępu do ogólnopolskiej sieci dystrybucji gazu.

więcej »
ABB zaprezentowała bezemisyjną, elektryczną ciężarówkę

Czerwono-biała e-ciężarówka po raz pierwszy pojawiła się na ulicach szwajcarskiego Berna, transportując bolid Formuły E. ABB będzie wykorzystywać całą flotę takich ciężarówek, co pozwoli ograniczyć emisję CO2 o ok. 400 ton rocznie.

więcej »
Od prototypu do seryjnej produkcji [white paper do pobrania]

Jakie kwestie należy wziąć pod uwagę na wczesnych etapach projektu, podczas tworzenia prototypów, a następnie przy przejściu do produkcji seryjnej zarówno na małą skalę, jak i masowej produkcji? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w pliku do pobrania w tym artykule.

więcej »
Jak zadbać o akumulator podczas upałów?

Akumulatory samochodowe niezwykle ciężko znoszą letnie upały. Gdy temperatura rośnie, akumulatory zaczynają się samoczynnie rozładowywać. Exide Technologies wyjaśnia, dlaczego wysokie temperatury źle wpływają na akumulator i radzi, jak temu przeciwdziałać. 

więcej »
Jak wygląda komunikacja w kosmosie?

Już pół wieku mija od momentu kiedy Neil Armstrong postawił pierwszy krok na księżycu. W tym roku mija 50 lat wypowiedzenia słynnych słów „To mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości”.  Dziś coraz częściej mówi się o wznowieniu podboju kosmosu – amerykańska administracja ogłasza plan powrotu na Srebrny Glob do 2024 r. w ramach projektu „Artemis”, a Elon Musk snuje wizję utworzenia kolonii na Marsie. Życie na innej planecie to kusząca wizja, jednak nasze pokolenie często nie zdaje sobie sprawy, jak wygląda komunikacja w przestrzeni międzygwiezdnej.

więcej »
Sztuczna inteligencja w ramach programu AI Schools & Academy

Znane już są szczegóły realizowanego programu edukacyjnego AI Schools & Academy. Głównym organizatorem jest firma Synerise która tworzy rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji (AI) i Big Data. Na stadionie PGE Narodowy w Warszawie przedstawiony został partner wiodący, ramy operacyjne oraz harmonogram pierwszej, pilotażowej edycji programu.

więcej »
Startuje Young Engineer Award. Można wysyłać projekty

Rusza nowa edycja konkursu Young Engineer Award. Aby wziąć udział w rozgrywkach należy wysłać projekt CAD przygotowany w oparciu o produkty item. Wystarczą chęci i odrobina kreatywności!

więcej »