Inne

Firma narzędziowa EKPO wsparła bieg charytatywny

31 października br. wyruszyła wyjątkowa „biegowa” podróż rzeszowianina Pawła Hanulaka, który postawił sobie za cel przebiec dystans z Rzeszowa do Gdańska, czyli łącznie ponad 600 kilometrów. Jedną z firm, które wsparły tę inicjatywę, jest rzeszowska firma narzędziowa EKPO. W ramach podjętej współpracy firma promować będzie sklep internetowy – Narzędziowy24, którego jest operatorem.

więcej »
Promocja PKO Leasing z okazji nowego abonamentu

PKO Leasing wprowadza do swojej oferty Abonamentem Leasingowym oparty na stałej stopie procentowej. W ramach promocji spółka zaprezentowała dwa nowe produkty: Abonament Leasing+ na samochody osobowe do 3,5 tony oraz Abonament Maszynowy. Kampanii towarzyszy hasło: Pewna rata z gwarancją w przyszłości!

więcej »
Firma Zoller z nową stroną internetową

Firma Zoller, jeden z liderów branży urządzeń ustawczo-pomiarowych, odświeżył szatę graficzną swojej strony internetowej, która teraz stała się bardziej czytelna i przyjazna.

więcej »
Zapobiegaj urazom i wypadkom z systemem Lockout/Tagout. Pobierz darmowy przewodnik! 

Duża liczba wypadków w miejscu pracy ma miejsce podczas prac serwisowych. Skutkiem tych wypadków jest cierpienie ofiar, wysokie składki ubezpieczeniowe i niższa wydajność pracy. System Lockout/Tagout jest praktycznym narzędziem kontrolowania ryzyk związanych z bezpieczeństwem prac serwisowych.

więcej »
Obrabiarki Haas 29% taniej

Haas Automation zapewnia wiele funkcji, innowacyjnych rozwiązań i solidnych konstrukcji w branży CNC. Teraz wprowadza niższe ceny obrabiarek o 29%.

więcej »
Gates wdraża seminaria internetowe dla mechaników

Firma Gates zwiększa zakres pomocy technicznej dla dystrybutorów i ich odbiorców o seminaria internetowe prowadzone na żywo na stronie GatesTechZone, przeznaczonej dla ekspertów szukających informacji technicznych.

więcej »
Nowy prezes zarządu Grupy ABB

Rada nadzorcza Grupy ABB jednogłośnie mianowała Björna Rosengrena prezesem Grupy ABB na świecie. Björn Rosengren dołączy do ABB 1 lutego 2020 r., a z dniem 1 marca 2020 r. zastąpi na stanowisku prezesa Petera Vosera. Wówczas Peter Voser wróci na swoje stanowisko prezesa rady nadzorczej ABB i będzie to od tego momentu jedyne stanowisko zajmowane przez niego w ABB.

więcej »
Siemens Mobility zbuduje system ITS dla Tychów

W Tychach powstanie Inteligentny Systemu Zarządzania i Sterowania Ruchem. 8 sierpnia podpisano umowę pomiędzy Miejskim Zarządem Ulic i Mostów a firmą Siemens Mobility na realizacje tego zadania. Projekt ten powinien znacząco usprawnić komunikację w mieście, poprawić bezpieczeństwo, a także stworzy możliwość bezpośredniego sterowania ruchem.

więcej »
30 lat marki Wiśniowski

Nowoczesny park maszynowy, 27 hektarów hal produkcyjnych i produkcja na najwyższym, światowym poziomie – to wszystko zobaczyli goście, którzy 31 lipca br. odwiedzili siedzibę największego polskiego producenta bram, okien, drzwi i ogrodzeń – firmę Wiśniowski. Spotkanie w siedzibie w Wielogłowach zainicjowano z okazji jubileuszu 30-lecia marki.

więcej »
Siemens dostarczy 50 pojazdów kolei podmiejskiej na rynek amerykański

Firma Siemens Mobility otrzymała dwa zlecenia na dostawę niskopodłogowych pojazdów kolei podmiejskiej S700. Dwadzieścia pięć pojazdów trafi do spółki Metropolitan Transit System (MTS) w San Diego, z kolei 26 pojazdów zasili flotę przewoźnika TriMet w Portland w stanie Oregon. Dostawy rozpoczną się w 2021 r.

więcej »
5000 cystern z LNG ze Świnoujścia

Z terminalu w Świnoujściu PGNiG wyekspediowało już 5000 cystern z ładunkiem skroplonego gazu ziemnego (LNG). Największym odbiorcą LNG są stacje regazyfikacji obsługujące miejscowości, które nie mają dostępu do ogólnopolskiej sieci dystrybucji gazu.

więcej »
ABB zaprezentowała bezemisyjną, elektryczną ciężarówkę

Czerwono-biała e-ciężarówka po raz pierwszy pojawiła się na ulicach szwajcarskiego Berna, transportując bolid Formuły E. ABB będzie wykorzystywać całą flotę takich ciężarówek, co pozwoli ograniczyć emisję CO2 o ok. 400 ton rocznie.

więcej »