Inne

Sztuczna inteligencja w ramach programu AI Schools & Academy

Znane już są szczegóły realizowanego programu edukacyjnego AI Schools & Academy. Głównym organizatorem jest firma Synerise która tworzy rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji (AI) i Big Data. Na stadionie PGE Narodowy w Warszawie przedstawiony został partner wiodący, ramy operacyjne oraz harmonogram pierwszej, pilotażowej edycji programu.

więcej »
Startuje Young Engineer Award. Można wysyłać projekty

Rusza nowa edycja konkursu Young Engineer Award. Aby wziąć udział w rozgrywkach należy wysłać projekt CAD przygotowany w oparciu o produkty item. Wystarczą chęci i odrobina kreatywności!

więcej »
Przycisk „Zaloguj z Apple” w innej lokalizacji

Apple powiadomił deweloperów, którzy chcą oferować swoje aplikacje w App Store, że nowy przycisk logowania za pomocą konta Apple trzeba będzie wyróżnić na tle konkurencji. Powinien się znajdować powyżej opcji oferowanych przez Facebooka i Google, będzie też obowiązkowy w wypadku aplikacji umożliwiających logowanie za pomocą zewnętrznych platform.

więcej »
Optymistyczne perspektywy edukacji. KGHM członkiem Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego

KGHM Polska Miedź dołączył do Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego. Deklarację partnerską przystąpienia do „Klastra Edukacyjnego Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej” 17 maja podpisali członkowie zarządu KGHM.

więcej »
Evatronix rozszerza dystrybucję skanerów eviXscan 3D w Azji

W I kwartale 2019 r. Evatronix, polski producent skanerów eviXscan 3D, podpisał umowę o współpracy z firmą OPT Technologies z Japonii specjalizującą się w doradztwie w dziedzinie skanowania i pomiarów 3D oraz z firmą Symphony Innovations, która zajmuje się sprzedażą precyzyjnych urządzeń technologicznych w Singapurze, Malezji, Tajlandii, Wietnamie, Mjanmarze i na Filipinach.

więcej »
Oferta Verhagen Leiden na polskim rynku

Verhagen Leiden specjalizuje się w opracowywaniu, produkcji i eksportowaniu przemysłowych maszyn czyszczących i pojazdów elektrycznych. Założona w Holandii w 1964 r. przez ostatnie 50 lat firma stała się wiodącym i niezależnym dostawcą odkurzaczy przemysłowych oraz elektrycznych ciągników holowniczych – głównie w krajach Beneluksu.

więcej »
Oerlikon Balzers inauguruje nowe centrum klienta

Na początku kwietnia firma Oerlikon Balzers uruchomiła nowe centrum obsługi klienta w Querétaro w Meksyku. Podczas ceremonii otwarcia firma Oerlikon Balzers Mexico obchodziła także 20-lecie istnienia.

więcej »
GUS: Mniej śmiertelnych wypadków na budowach

W poprzednim roku w polskich firmach doszło do 84 tys. wypadków, w tym 209 śmiertelnych – tak wynika z najnowszych danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny. Jak wypada na tym tle branża budowlana?

więcej »
Sztuczna inteligencja dla górnictwa

Jastrzębska Spółka Węglowa oraz spółka z Grupy Kapitałowej JSW - JSW IT Systems rozpoczynają współpracę z potentatami branży informatycznej. W Katowicach podpisano serię porozumień w tej sprawie. Współpraca największego w Unii Europejskiej producenta węgla koksowego z firmami IBM, Microsoft i SAP to droga ku przyszłości i wprowadzenie w życie idei kopalni 4.0.

więcej »
Sprzedaż pierwszych latających samochodów

Pierwszy na świecie latający samochód trafił już do sprzedaży. Pal-V Liberty to spełnienie marzeń futurystów – pozwala na przemieszczanie się bezpośrednio od drzwi do drzwi, omija korki i osiąga maksymalną prędkość 180 km/h. Jednocześnie sprawdzi się też na tradycyjnych drogach. 

więcej »
Sposób na hakera – jak się zabezpieczyć?

Obecnie media cały czas informują o szeregu uchybień i cyberataków, które nie oszczędzają nawet największych światowych gigantów – udowadniając tym samym, że ofiarą cyberprzestępstwa może paść dziś każdy. Jak się zatem przed nimi obronić?

więcej »
Kiedy pracownicy opuszczą firmę? Można spekulować

Z dnia na dzień świat korporacyjny staje się coraz bardziej niezwykły. Nie dziwi więc fakt, że wraz ze wzrostem popularności sztucznej inteligencji firmy wykorzystują ją do zwiększenia wydajności i automatyzacji zadań.

 

więcej »