Przemysł

Lockheed Martin wykorzysta platformę 3DEXPERIENCE firmy Dassault

Platforma 3DEXPERIENCE zostanie wdrożona przez firmą Dassault. Nowa technologia ma za zadanie wesprzeć inicjatywy inżynierii cyfrowej. Dzięki wieloletniej współpracy między obiema firmami, Lockheed Martin dąży do stworzenia cyfrowego procesu, który obejmuje zarówno projektowanie, jak i produkcję samolotów i śmigłowców nowej generacji.

więcej »
Siemens wdraża oprogramowanie w fabrykach The Absolut Company

XSpółka Siemens Digital Industries Software poinformowała o rozpoczęciu współpracy z The Absolut Company. W jej ramach wdrożone zostanie oprogramowanie Siemens Opcenter Execution. Nowy klient przeprowadzi pilotażowe uruchomienie Siemens Opcenter Execution Process w jednym ze swoich trzech zakładów produkcyjnych w Åhus. 

więcej »
Jak zadbać o elektrownie wiatrowe?

Elektrownie wiatrowe są przyszłością sektora energetycznego. Awaria maszyn w trudno dostępnych miejscach może spowodować długą przerwę w dostawie prądu, a jej usunięcie wiąże się z dużymi kosztami naprawy. W jaki sposób zadbać o ich ochronę i prawidłowe działanie?

więcej »
Fachowe zasady bezpiecznego przemysłu

Od dłuższego czasu obserwujemy znaczną poprawę bezpieczeństwa pracy pracowników przemysłowych. Dotyczy ona prac wykonywanych zarówno na maszynach, jak i poza nimi. Jest to efekt rosnącej świadomości, edukacji, ale i ciężkiej pracy osób zajmujących się tym obszarem. To właśnie głównie dla nich już po raz trzeci EcoMS Consulting zorganizowało konferencję poświęconą bezpiecznym zachowaniom w przemyśle.

więcej »
Przemysł 4.0 daje branży spożywczej szansę na rozwój

Rozwiązania technologiczne umożliwiają dokonanie decyzji podczas zakupów. Usprawniona produkcja i bezpieczeństwo produktktów to tylko niektóre z atutów rewolucji 4.0. Osoby wybierają produkty świadomomie, nie tylko zwracają uwagę na cenę, lecz także czytają etykiety.

więcej »
ArcelorMittal Poland wstrzymuje pracę wielkiego pieca i stalowni w krakowskiej hucie

ArcelorMittal Poland informuje, że jest zmuszony tymczasowo wstrzymać pracę części surowcowej krakowskiej huty. Proces zatrzymania instalacji rozpocznie się  23 listopada 2019 r. Wcześniej koncern odłożył w czasie postój, który pierwotnie był planowany na wrzesień. Firma podjęła nadzwyczajne działania, aby dostosować poziom wykorzystania mocy produkcyjnych trzech wielkich pieców – jednego w Krakowie i dwóch w Dąbrowie Górniczej – do niższego poziomu popytu.

więcej »
Pracownik w erze rewolucji przemysłowej 4.0

Zmiany społeczne, polityczne i gospodarcze, z jakimi będziemy się mierzyć w najbliższych latach, wpłyną również na rynek pracownika. Nie bez znaczenia w tym procesie są także nowe technologie i związana z nimi rewolucja przemysłowa. Jak wynika z raportu firmy doradczej Deloitte Global Human Capital Trends, według prawie 60% polskich pracowników rozwiązania związane ze sztuczną inteligencją i automatyzacją pracy są ważnym czynnikiem w kontekście przyszłego rozwoju kapitału ludzkiego. Jednocześnie mniej niż połowa badanych jest gotowa wdrożyć tego typu rozwiązania u siebie.

więcej »
Przemysł potrzebuje zintegrowanych i spójnych ram regulacyjnych

Jednym z kluczowych elementów jest jednoznaczne zobowiązanie do realizacji unijnej strategii przemysłowej mającej na celu wzmocnienie europejskiej gospodarki i jej konkurencyjności. Co jednak powinna zawierać ta strategia? I jak propozycja granicznego podatku od emisji CO2 zostanie wdrożona w praktyce?

więcej »
PGE powiększa budynek Elektrowni Opole

To największa w Polsce inwestycja przemysłowa od 30 lat. Dla PGE jest to zarazem ostatnia inwestycja w źródła oparte na węglu kamiennym. W Elektrowni Opole oddano właśnie do użytkowania drugi nowy blok na węgiel –  będą emitować o 20–30% mniej dwutlenku węgla niż bloki starszej generacji i zaopatrzą w energię elektryczną około 4 mln gospodarstw domowych w Polsce.

więcej »
PGNiG szykuje zapasy gazu na okres zimowy

Rozpoczęcie sezonu zimowego w Polsce wiąże się zatłoczeniem pojemności podziemnych magazynów gazu. Spółka jest gotowa na wzrost zapotrzebowania na gaz w okresie zimowym. 

więcej »
Kolej 4.0 zapewni innowacyjne pociągi i dworce

Unijny program modernizacji kolejnictwa obejmie branżę transportu szynowego na nowe tory. Realizacja IV Pakietu Kolejowego będzie okazją na zwalczenie fragmentaryzację rynku kolejowego w krajach członkowskich, otworzy branżę na inwestycje międzynarodowe i wprowadzi innowacyjne rozwiązania z segmentu przemysłu 4.0.

więcej »
Czy polska produkcja jest gotowa na Przemysł 4.0?

Ponad połowa przedsiębiorstw produkcyjnych w Polsce spotkała się z terminem czwartej rewolucji przemysłowej, a znacząca część z nich zaczęła wdrażać rozwiązania technologiczne, które mają je na nią przygotować. Firmy mają także sprecyzowane potrzeby biznesowe oraz świadomość tego, które obszary ich działalności biznesowej wymagają optymalizacji. Jednocześnie zwracają uwagę na bariery w wdrażaniu nowych technologii i wykazują ostrożność w kontekście inwestycji.

więcej »