Wydarzenia branżowe

Polska będzie współpracować z Japonią w zakresie czystych technologii węglowych

Wiceminister energii Tomasz Dąbrowski wziął udział w zorganizowanym przez Ministerstwo Energii, Ministerstwo Handlu i Przemysłu Japonii, Japońskie Centrum Energetyki Węglowej oraz Agencję do Spraw Rozwoju Nowych Technologii Energetycznych i Przemysłowych IV Polsko-Japońskim Seminarium Czystego Węgla, które odbyło się 15 lutego 2019 roku w Warszawie.

więcej »
Otwarcie najnowocześniejszego centrum automatyki przemysłowej Showroom 4.0

Firma Mitsubishi Electric otwiera nowoczesne centrum automatyki przemysłowej Showroom 4.0. Showroom mieści się w głównej siedzibie firmy w Balicach k. Krakowa, a oficjalne otwarcie zaplanowane jest 21. lutego 2019 roku.

więcej »
Przemysł w najlepszej formie – kolejny INNOFORM® przed nami 

Targi INNOFORM® na dobre zadomowiły się w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego. Dotychczasowe edycje potwierdziły olbrzymie zapotrzebowanie na taką właśnie imprezę targową, szczególnie wśród przedsiębiorców z Polski północnej i środkowej. W dniach 12-14 marca 2019 roku w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym odbędzie się 3. edycja tego jedynego w Polsce wydarzenia, dedykowanego branży narzędziowo-przetwórczej.

więcej »
Firma Schöck otwiera nową fabrykę w Tychach

Wiodący producent elementów izolacji termicznej oraz akustycznej, firma Schöck, otwiera w Tychach nową fabrykę. Inwestycja stwarza doskonałe perspektywy dla dalszego rozwoju przedsiębiorstwa.

więcej »
W kwietniu jedna z najważniejszych konferencji automotive w Polsce

Co roku spotykają się na niej czołowi producenci oraz dostawcy usług z branży automotive. Poznają innowacyjne rozwiązania, wymieniają się doświadczeniami i nawiązują nowe kontakty. Jubileuszowa, bo 10. już konferencja motoryzacyjna Moto Idea odbędzie się w dniach 2-3 kwietnia w Częstochowie.

więcej »
Dni Otwarte DMG MORI w Pfronten: W kierunku pełnej cyfryzacji

Jak co roku pod koniec stycznia fabryka Deckel Maho firmy DMG MORI w niemieckim Pfronten zapełnia się zaproszonymi gośćmi, którzy mogą zapoznać się z najnowszymi zdobyczami techniki japońskiej firmy. Nie inaczej było i w tym roku. Podczas Dni Otwartych, które miały miejsce od 22 do 26 stycznia, DMG MORI zaprezentowała nie tylko 70 nowoczesnych maszyn obróbczych, w tym dwie światowe premiery, ale również szereg rozwiązań, dzięki którym firma zmierza w kierunku pełnej digitalizacji.

więcej »
II edycja konferencji ENERGIA PL

Podczas targów ENEX / ENEX Nowa Energia 2019, które odbędą się w dniach 27-28 lutego br., odbędzie się druga edycja konferencji ENERGIA PL.

więcej »
Pilz w gronie 100 nagrodzonych za promowanie idei Industrie 4.0

Firma Pilz została wyróżniona przez Allianz Industrie 4.0 Baden-Württemberg w konkursie „100 miejsc dla Industrie 4.0 w Badenii-Wirtembergii”.

więcej »
Tube Innovation Days w Polsce

Każdą firmę zainteresowaną innowacyjnymi, wydajnymi procesami produkcji rur i szukającą partnera z kompleksową ofertą, obejmującą cały proces, zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie Tube Innovation Days, które po raz pierwszy odbędzie się w Polsce.

więcej »
TIMTOS 2019 – szykuje się rekordowa edycja targów obrabiarkowych

Międzynarodowy Salon Obrabiarek w Tajpej, znany jako TIMTOS, odbędzie się w dniach 4-9 marca 2019 r. Jako jedne z największych targów maszynowych na świecie, TIMTOS zajmie cztery hale wystawowe – TWTC 1 i 3 oraz Taipei Nangang Exhibition Hall 1 i 2.

więcej »
Wystartował konkurs manus 2019

Rozpoczęła się 9. edycja konkursu manus organizowanego przez firmę igus na nowatorskie zastosowania polimerowych łożysk ślizgowych.

więcej »
W Tychach ruszyła produkcja silników dla Grupy PSA

Wczoraj Grupa PSA uroczyście uruchomiła nową linię montażową 3‑cylindrowego silnika benzynowego Turbo PureTech w Tychach. W ceremonii wzięli udział: Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, Carlos Tavares, prezes zarządu Groupe PSA, oraz przedstawiciele władz lokalnych, kierownictwo zakładu i wszyscy pracownicy.

więcej »