Wydarzenia branżowe

Grupa Junker stawia na innowacje, precyzję oraz doświadczenie podczas EMO 2019

Grupa Junker (Junker, Zima oraz LTE)  zaprezentuje swoje portfolio produktów na targach EMO 2019 w Hannoverze. Na wydarzenie przyjedzie ponad 2 tys wystawców z 44 krajów. Będą mogli podziwiać innowacyjne i przyszłościowe rozwiązania dla precyzyjnych i inteligentnych procesów. 

więcej »
Najnowsze technologie gratowania podczas targów DeburringExpo

Dokładne wykończenie detali, bez względu na branżę, stanowi bardzo często o jakości finalnego produktu. Podczas targów Deburring Expo, które odbędą się w dniach 8-10 października 2019 r. w Karlsruhe, będzie można zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniam i trendami z zakresu technologii gratowania, czyli usuwania zadziorów i precyzyjnego wykańczania powierzchni.

więcej »
Różnorodne rozwiązania Bauer Group na targach Fachpack 2019

Poblematyka opakowań to główny temat okresu jesiennego w Norymberdze. W centrum targowym, od 24 do 26 września odbędą się targi Fachpack. Jako producent kompletnych rozwiązań Beumer Group prezentuje skrojone na miarę urządzenia do transportu towarów konsumpcyjnych, materiałów budowlanych lub produktów chemicznych.

więcej »
Targi K 2019 coraz bliżej. Będzie polski rekord

Ponad 3 tys. firm z całego świata z branży tworzyw sztucznych oraz kauczuku zaprezentuje swoje produkty i rozwiązania na targach K 2019 w dniach 16–23 października w Düsseldorfie.

więcej »
Targi MSPO 2019 z amerykańskim akcentem

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego od 27 lat, we wrześniu, staje się miejscem prezentacji największych dokonań przemysłu zbrojeniowego z całego świata. To nie tylko kompleksowa prezentacja sprzętu wojskowego, ale także biznesowe spotkania i umowy zawierane pomiędzy producentami sektora obronnego z różnych kontynentów. Wystawa odbędzie się w dniach 3- 6 września br.

więcej »
Seminarium Seco/Warwick już we wrześniu!

Nowa formuła z potężną dawką wiedzy oraz szerokie grono profesjonalistów - to wszystko czeka na uczestników XXII Seminarium Seco/Warwick "Obróbka Cieplna 4.0".

więcej »
8. rok rewolucji 4.0 i co dalej? Pełna automatyzacja

Nowoczesne rozwiązania dla sektorów produkcyjnych, magazynowych i logistycznych, zastosowanie virtual commissioning dla przyspieszenia rozruchu maszyn i linii produkcyjnych oraz wykorzystanie analizy danych, jako źródła oszczędności w firmie. To główne tematy konferencji 8. rok rewolucji 4.0 i co dalej, która z inicjatywy klastra „Silesia Automotive & Advanced Manufacturing” odbyła się w czerwcu br. w siedzibie spółki AIUT w Gliwicach. 

więcej »
Roboty pozbawią nas pracy?

Co trzeci pracownik w Polsce uważa, że automatyzacja pracy przy pomocy robotów wymusi na nim konieczność przekwalifikowania się lub zmiany pracy w ciągu najbliższych 10 lat – wynika z raportu TOP CDR – Digitally Responsible CompanyBlisko 1/3 badanych wskazuje, że w ciągu ostatnich 3 lat wdrożenie nowoczesnych technologii wymusiło redukcję etatów.

więcej »
Mitsubishi otwiera nowe centrum technologiczne pod Stuttgartem

4 czerwca 2019 r. byliśmy świadkami otwarcia nowego centrum technologicznego Mitsubishi Materials MTEC (Mitsubishi Technology & Education Centre) pod Stuttgartem. Nowoczesna placówka powstała w celu zaspokojenia bieżących i przyszłych potrzeb klientów firmy na narzędzia skrawające i całe procesy związane ze skrawaniem metali.

więcej »
Roboty SCARA nowej generacji na polskim rynku

Podczas Dni otwartych organizowanych wspólnie z NG Engineering Group we Wrocławiu firma Stäubli zaprezentowała nową rodzinę robotów SCARA.

więcej »
Kolejne spotkanie branży motoryzacyjnej za nami

Kilkuset przedstawicieli branży automotive, w tym wielu menadżerów działających na polskim rynku firm, wzięło udział w tegorocznej edycji konferencji AutoEvent, która odbyła się w hotelu Ossa niedaleko Rawy Mazowieckiej. Jak zwykle, poza seminariami eksperckimi, podczas trzydniowej imprezy miały miejsce także spotkania kooperacyjne B2B oraz wystawa targowa, a wieczorem obecni goście wzięli udział w integracyjnych spotkaniach.

więcej »
Startuje rezerwacja miejsc na targi Euro BLECH 2020

26. Międzynarodowe Targi Technologii Obróbki Blach EuroBLECH 2020 odbędą się w dniach 27–30 października 2020 r. na terenach wystawowych w Hanowerze w Niemczech. W biurze organizatora, firmy Mack Brooks Exhibitions, ruszyła rezerwacja stoisk i już można zaobserwować duże zainteresowanie powierzchnią wystawienniczą oraz wysoki wskaźnik ponownych rezerwacji.

więcej »