Wydarzenia branżowe

Dwa jubileusze na AutoEvent 2019

Tegoroczna konferencja przemysłu motoryzacyjnego AutoEvent 2019 odbędzie się ponownie w Rawie Mazowieckiej. W dniach 12 – 14 czerwca w hotelu OSSA znowu zagości tzw. automotive. Rok bieżący to również dwa jubileusze: XXV lat Polskiej Izby Motoryzacji oraz XV lat konferencji AutoEvent.

więcej »
Dni Otwarte RoTec Polska za nami

W Tychach w dniach 11-12 kwietnia odbyły się Dni Otwarte RoTec Polska, podczas których odbyło się seminarium i warsztaty z mycia przemysłowego i odtłuszczania. W wydarzeniu wzieło udział ok. 200 osób ze 120 firm z całej Polski.

więcej »
Złączą nas targi!

Stałe zapotrzebowanie na samochody, samoloty i wszelkiego rodzaju maszyny przemysłowe sprawia, że globalny rynek elementów złącznych (według Research and Markets) do końca 2025 r. zarobi spektakularną kwotę ponad 134 miliardów dolarów! Spory kawałek tego finansowego tortu przypadnie Polsce – obecnie piątej gospodarce w Europie, produkującej kołki, nity, wkręty czy śruby.  W ślad za rozwojem branży elementów złącznych podążają Targi FASTENER POLAND® – kluczowe forum wymiany doświadczeń, poznania nowości, a także budowania efektywnych relacji handlowych pomiędzy firmami z całego świata.

więcej »
Czas na Krajową Konferencję Badań Nieniszczących

W terminie od 22 do 24 października br. odbędzie się 48. Krajowa Konferencja Badań Nieniszczących, która od ponad 50 lat jest jednym z najważniejszych wydarzeń konferencyjnych w tym zakresie badań.więcej »
Po raz siódmy zostanie przyznana Polska Nagroda Innowacyjności

Innowacyjność i dbałość o sferę badawczo-rozwojową to główne cechy laureatów Polskiej Nagrody Innowacyjności. W tym roku zostanie ona przyznana już po raz siódmy. Właśnie ogłoszono tegoroczne nominacje do tego prestiżowego wyróżnienia.

więcej »
Rejestracja na Wystawę Obróbki Metali rozpoczęta

W dniach 15-19 września 2020 r. już po raz dwudziesty w Stuttgarcie odbędzie się Międzynarodowa Wystawa Obróbki Metali AMB. Przez pięć dni każdy renomowany wystawca będzie miał okazję zaprezentować swoje innowacje i przedstawić postęp w rozwoju przemysłu obróbki metali.
 

więcej »
Samochody przyszłości. Rozwiązania dla inteligentnej produkcji

Cyfryzacja i elektromobilność – tylko jeden z tych trendów wystarczyłby do wywołania ogromnych zmian w przemyśle motoryzacyjnym i technologii obrabiarek. Jakie wyzwania niesie współwystępowanie tych tendencji i jak w praktyce przedsiębiorstwa mogą przygotować się na tę rewolucję?

więcej »
Firma Rittal o bezpieczeństwie produkcji

Już 11-12 kwietnia w Bystrej k. Bielska Białej odbędzie się IV konferencja Food Automaticon. Na wydarzeniu zaprezentowane zostaną innowacyjne osiągnięcia naukowo-badawcze i wdrożeniowe w przemyśle spożywczym. Podczas pierwszego dnia konferencji Krzysztof Getko z firmy Rittal opowie o zachowaniu kontroli i bezpieczeństwa produkcji za pomocą szaf sterowniczych. Nowe rozwiązania mogą zautomatyzować i usprawnić proces produkcji. 

więcej »
Nowoczesna obróbka skrawaniem - bezpłatne seminarium

15 maja w Hotelu Wityng w Ślesinie odbędzie się seminarium technologiczne, poświęcone zaawansowanym rozwiązaniom obróbkowym. Organizatorami wydarzenia są firmy MMC Hardmetal oraz APX Technologie. Część teoretyczną dopełnią specjalne pokazy obróbki w zakładzie produkcyjnym APX w Ciencisku.

więcej »
Przyszłość targów w Hanowerze

Tegoroczna edycja targów w Hannover Messe przyciągnęła ponad 220 tys. gości z całego świata. W centrum zainteresowania oczywiście przyszłość, a konkretnie technologie, które zmienią sposób, w jaki produkujemy, pracujemy, przemieszczamy się i żyjemy na co dzień. A wśród zwiedzających m.in. Angela Merkel, którą zainteresowała koncepcja fabryki przyszłości.

więcej »
Robotics Awards: zwycięzcą jest Gecko Gripper firmy OnRobot

OnRobot został zwycięzcą tegorocznej nagrody Robotics Award w Hannover Messe. Duńskie przedsiębiorstwo otrzymało główną nagrodę za swój Gecko Gripper. Therunners-up i MASKOR Institute również przyciągnęły uwagę i zdobyły mnóstwo pochwał za innowacyjne rozwiązania w zakresie robotyki przemysłowej.

więcej »
Hannover Messe 2019 rozpoczęte. Na targach nie brak także polskich firm

W poniedziałek rozpoczęły się największe targi przemysłowe świata - Hannover Messe. Dwadzieścia polskich firm projektujących rozwiązania dla przemysłu z wykorzystaniem technologii sztucznej inteligencji zostało wybranych przez PAIH, aby na hanowerskiej wystawie reprezentować Polskę.

więcej »