Wydarzenia branżowe

Inteligentne rozwiązania automatyzacyjne podczas Open House Pfronten

Open House Pfronten zbliża się wielkimi krokami. Wydarzenie rozpocznie się 11 lutego i potrwa do 15 lutego 2020 r. Jest to doskonała okazja do poznania świata DMG MORI wraz z technologiami na ponad 7.500 m² powierzchni wystawowej. Warto dowiedzieć się więcej o nowych trendach i tematach przyszłości z zakresu cyfryzacji w łączności jako standardzie.

więcej »
Zbliżają się Międzynarodowe Targi Rolnicze Polagra-Premiery

Polagra-Premiery to jedno z największych, halowych wydarzeń targowych w Europie Środkowo - Wschodniej. Ekspozycja targowa obejmie 7 pawilonów, wypełnionych po brzegi nowościami, które producenci i dystrybutorzy szykują na nadchodzący sezon. Styczniowy termin wydarzenia to doskonały czas na to, by podsunąć rolnikom pomysły na nowe inwestycje. 

więcej »
Wydarzenia branżowe w 2020 r. – tu warto być

Targi branżowe to jeden ze sposobów osiągania biznesowego sukcesu. Pozwalają nie tylko zaprezentować towary i usługi połączone ze sprzedażą, ale też spotkać się ze swoimi partnerami biznesowymi i nawiązać relacje z potencjalnymi kontrahentami. Przedstawiamy warte uwagi wydarzenia dla przemysłu, które odbędą się w 2020 r. w Polsce i za granicą.

więcej »
Rozwój e-commerce a branża magazynowa

E-commerce odgrywa coraz większą rolę nie tylko w strefie gospodarczej, ale także w branży magazynowej. Szacuje się, że w ciągu roku zwiększy się skala dostarczanych przesyłek zamawianych ze sklepów on-line aż o 70%. Wraz z rozwojem gałęzi e-commerce przewiduje się podwyżki cen dostaw w skali 7–10%.

więcej »
Rusza nabór do konkursu vector

Wystartowały zgłoszenia do 7. edycji międzynarodowego konkursu vector 2020, organizowanego przez firmę igus. Polega on na opracowaniu oryginalnych, inspirujących i odkrywczych rozwiązań w zakresie systemów prowadzenia energii w ruchu z wykorzystaniem prowadników z przewodami.

więcej »
Innowacja ABB Ability wygrywa w kategorii Concept of the Year

ABB Ability Electrical Distribution Control System zwyciężył w kategorii Concept of the Year. Członkowie jury byli pod wrażeniem możliwości tego innowacyjnego rozwiązania, które może przynieść użytkownikowi do 30% oszczędności w kosztach operacyjnych.

więcej »
Nowo otwarte laboratorium tomografii komputerowej firmy ITA

Firma ITA-Polska otworzyła nowe laboratorium tomografii komputerowej, które będzie wykorzystywane do badań przemysłowych oraz prac rozwojowych ukierunkowanych na wdrożeniu innowacyjnych usług badawczych i pomiarowych.

więcej »
Branża odlewnicza spotka się w Norymberdze

Już w styczniu w Norymberdze odbędzie się wielkie święto branży odlewniczej – Międzynarodowe Targi Technologii Odlewania Ciśnieniowego EUROGUSS 2020.

więcej »
Temat transformacji polskiej gospodarki na konferencji w Toruniu

Transformacja polskiej gospodarki w kierunku współczesnych globalnych trendów i standardów możliwa będzie tylko przy aktywnej roli państwa. To tematy poruszone podczas konferencji „Przedsiębiorczość w Polsce. Nowe perspektywy rozwoju”. Spotkanie odbyło się 14 grudnia 2019 r. w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

więcej »
Warsztaty na temat przyszłości technologii czyszczenia

Już na początku roku będzie okazja do zapoznania się ze sposobami czyszczenia, które ułatwiają procesy produkcyjne, redukują przestoje i przyspieszają pracę. Firma IceTech wraz z 5sAUTOMATE znaleźli n metodę na rozwiązanie problemów.

więcej »
Hörmann otrzymał nagrodę Kreatora Budownictwa Roku 2019

Firma Hörmann Polska została wyróżniona tytułem Kreator Budownictwa Roku 2019. Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa uszanowało w ten sposób przedsiębiorstwa i osoby mające znaczący wpływ na rozwój polskiego rynku budowlanego. Specjalne certyfikaty wręczone zostały podczas uroczystej gali, która odbyła się w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

więcej »
WObit z najlepszym produktem na Gali Logistyki, Transportu i Produkcji

Podczas 18. edycji Gali Logistyki, Transportu i Produkcji, która odbyła się 5 grudnia w hotelu Hilton w Warszawie, firma WObit odebrała Nagrodę Główną w konkursie Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu, Produkcji 2019. Laureatem nagrody został MOBOT®AGV FlatRunner MW Light, najnowszy robot mobilny o udźwigu do 1 tony.

więcej »
Nowoczesne technologie produkcji z Tajwanu

13–15 listopada br. w Polsce gościła delegacja kluczowych tajwańskich producentów inteligentnych maszyn do obróbki metali, którzy zaprezentowali swoje rozwiązania dla przemysłu motoryzacyjnego.

więcej »
Podczas konferencji przedsiębiorcy apelowali o podmiotowy model rozwoju

W piątek, 29 listopada w Warszawie odbyła się Konferencja „Globalizacja 4.0. Podmiotowy model rozwoju” zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Gospodarcze. W trakcie wydarzenia oficjalnie przedstawiono raport PTG wskazujący na potrzebę stworzenia spójnego modelu rozwoju gospodarczego kraju. 

więcej »
Nowy produkt firmy Rittal ONCITE na targach SPS 2019

ONCITE jest nowym produktem marki Rittal i jej partnerów: German Edge Cloud, IoTOS oraz Bosch Connected Industry. Jest to zintegrowana z wewnętrznym centrum danych typu Edge Cloud otwarta platforma IIoT. Rozwiązanie, które pozwala przedsiębiorstwom na zsynchronizowanie danych produkcyjnych i prowadzenie analiz opartych na sztucznej inteligencji zostało zaprezentowane w dniach 26-28 listopada podczas tegorocznych targów SPS 2019.

więcej »
Najważniejsi przedstawiciele branży automatyzacji na targach SPS 2019

Liczba gości z branży, którzy wzięli udział w 30. edycji targów SPS, robi wrażenie. Mieli tam okazję poznać najnowsze trendy w dziedzinie inteligentnej automatyki cyfrowej, a także produkty i rozwiązania wystawców z Niemiec i innych krajów. Oprócz intensywnych rozmów na stoiskach użytkownicy i decydenci mogli znaleźć odpowiedzi na swoje pytania związane z automatyką także na wykładach.

więcej »
Rozwiązania firmy Baumalog na WIW 2019

W dniach 13-15 listopada w podwarszawskim Nadarzynie odbyły się targi Warsaw Industry Week. Podczas wydarzenia firma Baumalog przedstawiła swoje rozwiązania z zakresu optymalizacji procesów produkcyjnych i magazynowych.

więcej »