Wydarzenia branżowe

Technologiczne nowości firmy igus podczas WIW 2019

Jak przenieść się do fabryki igus w Kolonii pozostając jednocześnie w Warszawie? To proste! Wystarczy, że odwiedzić stoisko podczas Warsaw Industry Week i skorzystać ze specjalnie przygotowanego wirtualnego spaceru.

więcej »
Integrowanie automatyki z systemami IT

Mitsubishi Electric wraz z Partnerami organizuje konferencję „Jak integrować automatykę przemysłową z systemami IT”. Wydarzenie odbędzie się podczas targów Warsaw Industry Week 2019.

więcej »
XII edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!

Targi Energetyczne ENERGETICS to jedno z najważniejszych w Polsce spotkań przedstawicieli sektora energetycznego. Wydarzenie koncentruje się na zagadnieniach kluczowych z punktu widzenia branży oraz gospodarki, stwarzając jednocześnie możliwość nawiązania kontaktów z liderami branży energetycznej i elektroenergetycznej, poznania nowości rynkowych oraz podniesienia kwalifikacji zawodowych.

więcej »
Wzrasta liczba kobiet w nowych technologiach

Z roku na rok coraz więcej kobiet decyduje się na studia na uczelni technicznej – wśród studentów takich kierunków jest już 30% kobiet. Systematyczny wzrost widać wyraźnie przede wszystkim na kierunkach informatycznych. Na to rosnące zainteresowanie branżami technologicznymi reagują firmy z sektorów powszechnie uznawanych za „męskie”, które coraz chętniej zatrudniają właśnie kobiety. 

więcej »
Druga edycja Dni Otwartych firmy TFM

Już po raz drugi firma TFM zorganizowała Dni Otwarte. Podobnie jak w poprzednim roku wydarzenie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem.

więcej »
Baumalog zaprezentuje się na Warsaw Industry Week

Warsaw Industry Week zbliża się wielkimi krokami. Swoją obecność na targach potwierdziła firma Baumalog. Podczas imprezy odbywającej się w dniach 13-15 listopada w podwarszawskim Nadarzynie firma zaprezentuje stację załadunkowo-rozładunkową wraz z półką do składowania blach, będącą nieodłączną częścią wszystkich automatycznych systemów magazynowania blach – regałów MonoTower i TwinTower oraz systemu składowania z użyciem układnicy magazynowej. 

więcej »
W listopadzie ruszają targi ENERGETICS

Dla sektora energetycznego Targi ENERGETICS to jedno z najważniejszych spotkań w Polsce. Wydarzenie skupia się na zagadnieniach kluczowych z punktu widzenia branży oraz gospodarki, stwarzając jednocześnie możliwość nawiązania kontaktów z liderami branży energetycznej i elektroenergetycznej, poznania nowości rynkowych oraz podniesienia kwalifikacji zawodowych. 

więcej »
Innowacyjne rozwiązania do obróbki blachy

Dwa dni trwać będzie seminarium "Nowe technologie w obróbce blachy". Wydarzenie odbędzie się w dwóch lokalizacjach: 19 listopada w Rzeszowie oraz 20 listopada we Wrocławiu. 

więcej »
Firma Remmert na targach Blechexpo 2019

Zbliża się wydarzenie Blechexpo, czyli międzynarodowe targi obróbki blachy w Stuttgarcie. Firma Remmert - ekspert w zakresie systemów magazynowania i automatyzacji elementów długich i blach - weźmie udział w tegorocznych targach.

więcej »
Toolex 2019 narzędziem biznesowego sukcesu

Targi Toolex to jedne z najbardziej popularnych wydarzeń w dziedzinie obrabiarek i technoloogii obróbki. Równolegle z ich 12. edycją odbyły się Targi Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo. Tegoroczną tematykę targów dopełnili również wystawcy Salonów: Automatyzacji dla Automotive - Toolex dla Automotive oraz Łożysk i Elementów Napędowych - Przemysł w Ruchu.

więcej »
Misja, biznes i rozwój na targach Kompozyt-Expo

Zakończyły się, trwające dwa dni targi Kompozyt-Expo. Organizatorzy wypełnili program prezentacjami branżowych nowości, networkingiem, a także eksperckimi prelekcjami – krótko mówiąc – dziesiąta, jubileuszowa edycja Kompozyt-Expo była wyjątkowa.

więcej »
Współpraca KGHM i Figene Capital dotycząca kontraktu PPA

Spółki KGHM i Figene Capital podpisały list intencyjny dotyczący potencjalnej współpracy w zakresie zawarcia i realizacji kontraktu PPA. Celem przedsięwzięcia jest nawiązanie współpracy, w ramach której Grupa KGHM będzie odbiorcą energii elektrycznej wytwarzanej przez farmy wiatrowe należące do Grupy Figene. 

więcej »