Opinie

Zalety czyszczenia suchym lodem

O zaletach wykorzystania suchego lodu opowiada Marcin Pawluk – właściciel firmy Pamech, wyłącznego dystrybutora maszyn do czyszczenia suchym lodem marki Intelblast. 

więcej »
Nowe technologie wpływają także na przepływ materiałów

- W świecie, w którym czas jest niezwykle istotnym kryterium decydującym o efektywności, coraz więcej świadomych firm decyduje się na automatyczne systemy magazynowe – przekonuje Paweł Zieliński, dyrektor generalny firmy Remmert w Europie Wschodniej.

więcej »
Systemy centralnego smarowania

O tym, jak często systemy centralnego smarowania wymagają konserwacji lub przeglądu, opowiada Krzysztof Cholewa z TriboTec Polska.

więcej »
Produkcja w Polsce a rewolucja 4.0

Polski przemysł produkcyjny jest coraz bardziej świadomy konieczności wprowadzania zmian. Taka postawa wiele mówi zarówno o samych firmach, kondycji branży, jak i o jej perspektywach. Swoją opinią na ten temat podzielił się Arkadiusz Niemira, prezes zarządu PSI Polska.

więcej »
Środki smarne – najważniejsze parametry i kierunki rozwoju

O parametrach, na jakie należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze konkretnego środka smarnego, a także o wyzwaniu, przed jakim stoją producenci olejów przemysłowych w związku z olbrzymią różnorodnością stosowanych w przemyśle maszyn i urządzeń opowiada Tadeusz Hładki, dyrektor ds. przemysłowych środków smarnych Fuchs Oil.

więcej »
Rynek kablowy w trendzie kilkuprocentowego wzrostu

O największych wyzwaniach przed którymi stoi obecnie branża kabli i przewodów – mówi Piotr Piechucki, dyrektor Kategorii Produktów – Kable w firmie Onninen.

więcej »
Kluczowe wsparcie klienta

O tym, na co zwrócić uwagę przy wyborze instytucji finansowej, z którą zostanie podpisana umowa o prowadzenie PPK i umowa o zarządzanie PPK, mówi Piotr Żak, dyrektor ds. klientów instytucjonalnych w PKO TFI.

więcej »
Boom w produkcji kabli i przewodów

Rynek kablowy od połowy 2017 r. charakteryzuje się lekką tendencją wzrostową, co potwierdzają wyniki sprzedażowe zarówno producentów, jak i dystrybutorów kabli i przewodów. O prognozach na najbliższe miesiące mówi Karol Kozłowski, Manager Produktu Przewody chainflex® igus Polska.

więcej »
Co wpływa na jakość i wydajność obróbki?

O tym, jakie parametry procesu obróbczego - żywotność maszyn, mocowanie i wyważanie narzędzi, automatyzacja załadunku-wyładunku, chłodzenie, zwiększanie liczby głowic, osi obróbki czy systemy sterowania - mają obecnie największy wpływ na wydajność i jakość obróbki – odpowiada Jędrzej Kowalczyk, prezes zarządu FANUC Polska.

więcej »
Wykorzystanie cloud computingu w przemyśle

O automatyzacji i optymalizacji procesów produkcyjnych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii gromadzenia i przetwarzania danych opowiada Jędrzej Kowalczyk, prezes zarządu FANUC Polska.

więcej »
Jakie są skutki braku odpowiedniego wyważenia wirnika?

Zwiększone drgania i wibracje, przyśpieszenie zużycia łożysk, zwiększony poziom hałasu czy pęknięcia – to tylko niektóre skutki niewyważonych wirników, na które zwraca uwagę Paweł Sadowski, dyrektor ds. rozwoju w CIMAT, Burke Porter Group.

więcej »
Przemysł 4.0 a spawalnictwo

Czy i w jaki sposób konstruktorzy i producenci urządzeń spawalniczych uwzględniają założenia koncepcji Przemysłu 4.0 – wyjaśnia na łamach „MM Magazynu Przemysłowego” Wojciech Wierzba, dyrektor produktu Urządzenia spawalnicze w RYWAL-RHC.

więcej »
Nieprawidłowości w pracy łożysk

O sposobach wykrycia nieprawidłowości w pracy łożysk opowiada Michała Tomala, Industry Distribution Manager Poland w firmie NTN-SNR Polska.

więcej »
Jak rozpoznać uszkodzone łożysko w maszynie

O tym, jakie są najważniejsze sygnały nieprawidłowej pracy łożyska w maszynie - opowiada w rozmowie z „MM Magazynem Przemysłowym” Michał Obrębski, product manager w igus.

więcej »
Kable i złącza w e-Mobility

W jakim kierunku rozwijane są kable i złącza do ładowania samochodów elektrycznych, jakie są trendy na rynku i na co szczególną uwagę zwracają producenci takich rozwiązań - opowiada Dariusz Ziółkowski z firmy Technokabel.

więcej »
Co warto wiedzieć, decydując się na zakup kabla teleinformatycznego?

- Decydując się na zakup kabla teleinformatycznego, trzeba uwzględnić kilka istotnych czynników - mówi w rozmowie z „MM Magazynem Przemysłowym” Dariusz Ziółkowski, kierownik Działu Konstrukcji Kabli i Rozwoju w Technokabel.

więcej »
Wybór kabla teleinformatycznego

O tym, na co należy zwrócić szczególną uwagę, decydując się na zakup kabla teleinformatycznego, opowiada Mariusz Pajkowski, zastępca dyrektora ds. technicznych w Lapp Kabel.

więcej »