Opinie

Kable i złącza w e-Mobility

W jakim kierunku rozwijane są kable i złącza do ładowania samochodów elektrycznych, jakie są trendy na rynku i na co szczególną uwagę zwracają producenci takich rozwiązań - opowiada Dariusz Ziółkowski z firmy Technokabel.

więcej »
Co warto wiedzieć, decydując się na zakup kabla teleinformatycznego?

- Decydując się na zakup kabla teleinformatycznego, trzeba uwzględnić kilka istotnych czynników - mówi w rozmowie z „MM Magazynem Przemysłowym” Dariusz Ziółkowski, kierownik Działu Konstrukcji Kabli i Rozwoju w Technokabel.

więcej »
Wybór kabla teleinformatycznego

O tym, na co należy zwrócić szczególną uwagę, decydując się na zakup kabla teleinformatycznego, opowiada Mariusz Pajkowski, zastępca dyrektora ds. technicznych w Lapp Kabel.

więcej »
Jak dbać o łożyska

Łożysko podczas pracy ma zapewnić płynny ruch obrotowy, przenieść wszystkie obciążenia i tym samym utrzymać odpowiednią efektywność maszyny.

więcej »
Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze regałów magazynowych

Właściwy wybór regałów magazynowych może nam zaoszczędzić w przyszłości sporo kłopotów i kosztów, dlatego wcześniej warto przeanalizować dostępną ofertę. Swoją opinią podzielił się z nami Tomasz Ławiak, menedżer projektu firmy Mago.

więcej »
Stabilne procesy i korzyści finansowe

O zmianach w zarządzaniu energią i perspektywach rozwoju magazynów energii opowiada Grzegorz Grzegrzółka, dyrektor ds. energetyki w Medcom.

więcej »
Jak ograniczyć zużycie energii?

- Nadmierne zużycie energii można ograniczyć m.in. polegając na modernizacji urządzenia przeznaczonego do remontu lub wymianie egzemplarza uszkodzonego w wyniku awarii. Takie rozwiązanie umożliwia osiągnięcie pewnego ograniczenia zużycia energii, ale zazwyczaj nie pozwala w pełni wykorzystać potencjału oszczędności wynikającego z kompleksowego podejścia do tematu - uważa Robert Szczotka, krajowy dyrektor ds. sprzedaży w ABB.

więcej »
Wirtualna rzeczywistość jest bezcenna w prototypowaniu

- Inwestowanie w takie technologie jak 3D, wirtualna rzeczywistość (VR) lub rozszerzona rzeczywistość (AR) jest koniecznością – przekonuje na łamach MM Magazynu Przemysłowego Dariusz Kudzia, Country Manager Poland, Dassault Systèmes.

więcej »
Odpowiednia powłoka zwiększa trwałość narzędzi kilkanaście razy

 Przy analizie kosztów skrawania okazuje się, że największą korzyść można uzyskać, zwiększając parametry obróbki. Jeśli szybkość skrawania zwiększy się dwukrotnie, koszty produkcji maleją aż o 15% – zaznacza Wacław Kocemba w rozmowie z MM Magazynem Przemysłowym, dyrektor handlowy Oerlikon Balzers Coating Poland.

więcej »
Cięcie kompozytów wzmacnianych włóknem węglowym

O obróbce kompozytów wzmacnianych włóknem węglowym – surowcem coraz popularniejszym m.in. w produkcji samolotów, pojazdów bądź turbin wiatrowych – mówi Józef Stando, prezes zarządu KSM Zünd.

więcej »
Superprecyzyjne łożyska dla przemysłu obrabiarkowego

O superprecyzyjnych łożyskach i korzyściach z ich zastosowania mówi Łukasz Rumiński, Country Manager Poland w firmie IKO Nippon Thompson.

więcej »
Roboty samojezdne są zupełnie bezpieczne dla ludzi

– Roboty samojezdne można zasadniczo stosować wszędzie tam, gdzie prace transportowe są realizowane przez ludzi. Najczęstsze zastosowania w przemyśle to dostarczanie komponentów z magazynu na linie produkcyjne i z powrotem. Inne często spotykane rozwiązanie to przewożenie elementów między gniazdami produkcyjnymi. Dla każdego z takich zastosowań możliwe jest wprowadzenie pełnej automatyzacji i wyeliminowanie interakcji z operatorami – mówi Yacine Senhadri, prezes zarządu firmy Octant.

więcej »