Deutsch Version english version

Forum | Rejestracja |

Opinie

Boom w produkcji kabli i przewodów

Rynek kablowy od połowy 2017 r. charakteryzuje się lekką tendencją wzrostową, co potwierdzają wyniki sprzedażowe zarówno producentów, jak i dystrybutorów kabli i przewodów. O prognozach na najbliższe miesiące i 2019 r. - mówi Karol Kozłowski, Manager Produktu Przewody chainflex® igus Polska.

więcej »
Co wpływa na jakość i wydajność obróbki?

O tym, jakie parametry procesu obróbczego - żywotność maszyn, mocowanie i wyważanie narzędzi, automatyzacja załadunku-wyładunku, chłodzenie, zwiększanie liczby głowic, osi obróbki czy systemy sterowania - mają obecnie największy wpływ na wydajność i jakość obróbki – odpowiada Jędrzej Kowalczyk, prezes zarządu FANUC Polska.

więcej »
Wykorzystanie cloud computingu w przemyśle

O automatyzacji i optymalizacji procesów produkcyjnych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii gromadzenia i przetwarzania danych opowiada Jędrzej Kowalczyk, prezes zarządu FANUC Polska.

więcej »
Jakie są skutki braku odpowiedniego wyważenia wirnika?

Zwiększone drgania i wibracje, przyśpieszenie zużycia łożysk, zwiększony poziom hałasu czy pęknięcia – to tylko niektóre skutki niewyważonych wirników, na które zwraca uwagę Paweł Sadowski, dyrektor ds. rozwoju w CIMAT, Burke Porter Group.

więcej »
Przemysł 4.0 a spawalnictwo

Czy i w jaki sposób konstruktorzy i producenci urządzeń spawalniczych uwzględniają założenia koncepcji Przemysłu 4.0 – wyjaśnia na łamach „MM Magazynu Przemysłowego” Wojciech Wierzba, dyrektor produktu Urządzenia spawalnicze w RYWAL-RHC.

więcej »
Nieprawidłowości w pracy łożysk

O sposobach wykrycia nieprawidłowości w pracy łożysk opowiada Michała Tomala, Industry Distribution Manager Poland w firmie NTN-SNR Polska.

więcej »
Jak rozpoznać uszkodzone łożysko w maszynie

O tym, jakie są najważniejsze sygnały nieprawidłowej pracy łożyska w maszynie - opowiada w rozmowie z „MM Magazynem Przemysłowym” Michał Obrębski, product manager w igus.

więcej »
Kable i złącza w e-Mobility

W jakim kierunku rozwijane są kable i złącza do ładowania samochodów elektrycznych, jakie są trendy na rynku i na co szczególną uwagę zwracają producenci takich rozwiązań - opowiada Dariusz Ziółkowski z firmy Technokabel.

więcej »
Co warto wiedzieć, decydując się na zakup kabla teleinformatycznego?

- Decydując się na zakup kabla teleinformatycznego, trzeba uwzględnić kilka istotnych czynników - mówi w rozmowie z „MM Magazynem Przemysłowym” Dariusz Ziółkowski, kierownik Działu Konstrukcji Kabli i Rozwoju w Technokabel.

więcej »
Wybór kabla teleinformatycznego

O tym, na co należy zwrócić szczególną uwagę, decydując się na zakup kabla teleinformatycznego, opowiada Mariusz Pajkowski, zastępca dyrektora ds. technicznych w Lapp Kabel.

więcej »
Jak dbać o łożyska

Łożysko podczas pracy ma zapewnić płynny ruch obrotowy, przenieść wszystkie obciążenia i tym samym utrzymać odpowiednią efektywność maszyny.

więcej »
Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze regałów magazynowych

Właściwy wybór regałów magazynowych może nam zaoszczędzić w przyszłości sporo kłopotów i kosztów, dlatego wcześniej warto przeanalizować dostępną ofertę. Swoją opinią podzielił się z nami Tomasz Ławiak, menedżer projektu firmy Mago.

więcej »