Wywiady

Technologie Przemysłu 4.0 i logistyki się przenikają

– Chociaż logistyka 4.0 rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie, cały czas jest wiele do zrobienia w tej kwestii – mówi w rozmowie z „MM Magazynem Przemysłowym” Karol Puk, kierownik Działu Doradztwa, Sprzedaży i Projektów w WObit.

więcej »
Zapobiegać awariom łożysk

O doborze łożysk i możliwościach zwiększania ich żywotności opowiada Michał Obrębski, manager produktu łożyska ślizgowe iglidur.

więcej »
Nowości w branży przecinarek plazmowych w 2019 roku 

W pełni automatyczne i szybkie znakowanie atramentowe na elementach wyciętych plazmą, nowoczesne systemy bezpieczeństwa oraz nowa klasa agregatów plazmowych "STANDARD+" – to tylko niektóre z nowinek technologicznych, które będą miały swoją premierę podczas tegorocznej edycji Targów STOM-BLECH & CUTTING w Kielcach.

więcej »
Bydgoski Klaster Przemysłowy – ważna część branży narzędziowo-przetwórczej

O Bydgoskim Klastrze Przemysłowym, działających w nim firmach, a także udziale Klastra w targach INNOFORM® rozmawialiśmy z Katarzyną Meger, prezesem zarządu Bydgoskiego Klastra Przemysłowego.

więcej »
Robotyzacja odpowiedzią na niedobór pracowników

– W robotyzacji należy wiedzieć, czego nie warto automatyzować, chociażby ze względu na koszty czy duże skomplikowanie projektu – podkreśla Dawid Woźniak, kierownik sprzedaży Działu Robotyki w Yaskawa Polska.

więcej »
Dynamiczne cięcie możliwe jest przy coraz grubszych materiałach

 Obecnie, w erze rewolucji przemysłowej 4.0, głównym trendem jest przystosowanie maszyn do szybkiej wymiany informacji, zbierania danych i współpracy z systemami informatycznymi zastosowanymi w przedsiębiorstwie. Pozwala to na zarządzanie produkcją, zleceniami oraz zwiększa wydajność maszyn – mówi Maciej Dąbrowa, National Sales Manager w LVD-Polska.

więcej »
Ważne parametry środków smarnych

O czynnikach wpływających na skuteczność smarowania łożysk opowiada Michał Tomala, Industry Distribution Manager Poland w firmie NTN-SNR Polska.

więcej »
Przemysł maszynowy w Polsce zmienił się diametralnie

– Polskie firmy działające w przemyśle maszynowym są innowacyjne. Musimy być innowacyjni, aby konkurować z wieloletnią tradycją zagranicznych marek – mówi Marek Czarnecki, szef działu sprzedaży w Eagle Group.

więcej »
Energia pod kontrolą

- Coraz więcej miejskich działań wymaga kontroli. W dzisiejszych czasach największym wzywaniem wciąż jest zużycie energii – przekonuje Victor Cheng, wiceprezes i dyrektor generalny Grupy Biznesowej Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych w firmie Delta.

więcej »
Automatyzacja sprawdza się tylko w dużych fabrykach? To stereotyp

– Największą barierą robotyzacji w Polsce nadal jest brak wiedzy na temat korzyści oferowanych przez maszyny. Ten niedosyt argumentów przemawiających za zwiększaniem liczby maszyn w hali produkcyjnej rodzi wątpliwości producentów. Najczęściej żywią oni fałszywe przekonanie, że nie opłaca się automatyzować małych zakładów – mówi Jędrzej Kowalczyk, prezes zarządu FANUC Polska.

więcej »
Kimla: Otwartość na innowacje to jedno, a możliwość ich wdrażania to drugie

– Brak kapitału na inwestycje to największa bolączka naszych przedsiębiorców. Dotacje oczywiście pomagają, ale już nie tak jak kiedyś – mówi w rozmowie z „MM Magazynem Przemysłowym” Przemysław Kimla, prezes firmy Kimla, producenta obrabiarek CNC.

więcej »
Rok z dużymi sukcesami

– Już co czwarty przedsiębiorca korzystający z leasingu finansuje nim właśnie maszyny i urządzenia - mówi Piotr Klimczak, dyrektor Rynku Maszyn i Urządzeń w PKO Leasing. - To dobry trend dla branży, gdyż maszyny i urządzenia oraz transport ciężki to rynki, które mają wpływ na tworzenie PKB w Polsce.

więcej »