Wywiady

Konieczna automatyzacja [WYWIAD]

Na jakim etapie zaawansowania pod względem automatyzacji jest polski przemysł, czy automatyzacja to konieczność i od czego ją zacząć – na te pytania odpowiadają przedstawiciele wybranych firm aktywnych na polskim rynku.

więcej »
Efektywność energetyczna. Inteligentne systemy oświetlenia [WYWIAD]

O energooszczędnych rozwiązaniach i barierach wzrostu efektywności energetycznej w zakładach produkcyjnych opowiada Michał Jastrzębski, dyrektor ds. technicznych w Beghelli-Polska.

więcej »
Optymalizacja energetyczna

O potrzebie identyfikacji newralgicznych i najbardziej energochłonnych obszarów w przedsiębiorstwie opowiada Mateusz Sobczak, kierownik Działu Techniczno-Handlowego w firmie NowaLed ILL. 

więcej »
Gospodarka zmienia się bardzo dynamicznie, a my musimy za tymi zmianami nadążać

O czwartej edycji Targów INNOFORM®, najważniejszych wydarzeniach towarzyszących oraz o najistotniejszych trendach, jakie mają obecnie wpływ na branżę narzędziowo-przetwórczą rozmawialiśmy z Katarzyną Meger, prezes zarządu Bydgoskiego Klastra Przemysłowego.

więcej »
Skutecznie wykorzystać dane pomiarowe i diagnostyczne

Na temat trendów w obszarze efektywności energetycznej rozmawiamy z Januszem Zajączkowskim, menedżerem branży energetycznej w Endress+Hauser Polska.

więcej »
Jak efektywnie korzystać z energii

O tym, w jaki sposób osiągnąć maksymalną poprawę efektywności energetycznej oraz gdzie i jak szukać oszczędności energii na linii produkcyjnej, opowiadają przedstawiciele firm Mitsubishi Electric, STERNET, Kimla i COPA-DATA.

więcej »
Inteligentne fabryki powstają na naszych oczach

Maszyny, które same stawiają diagnozę i z wyprzedzeniem zgłaszają konieczność naprawy, fabryki, w których wszystkie elementy pracują w jednej sieci i komunikują się bez udziału człowieka. To nie wycinek scenariusza z filmu sci-fi, to rewolucja przemysłowa, która staje się rzeczywistością. O tym, jak największe zakłady produkcyjne zmieniają się w inteligentne fabryki, rozmawiamy z Hubertem Kowalczykiem, managerem produktu e-prowadniki igus Polska.

więcej »
Trwają przygotowania do wire 2020 i Tube 2020

Na kolejnych targach wire 2020 and Tube 2020 odbędzie się spektakularna światowa premiera. Targi rozszerzają swoje portfolio o nowe produkty. Na pytania związane z wydarzeniem odpowiedział Friedrich-Georg Kehrer, dyrektor finansowy Metals and Flow Technologies w Messe Düsseldorf.

więcej »
RS Components stawia na konsekwentny rozwój

– Wychodzimy z modelu sprzedawcy produktu i stajemy się partnerem oraz konsultantem biznesowym wspierającym klientów w optymalizacji kosztów procesowych, a co za tym idzie – w oszczędności czasu i pieniędzy – mówi Karolina Szczepaniak-Batory, dyrektor zarządzająca na Europę Wschodnią w RS Components.

więcej »
Trendy w przemyśle narzędziowym

O trendach w przemyśle narzędziowym mówi Dariusz Ptaszkiewicz - dyrektor ds. rozwoju i techniki w firmie Fanar.

więcej »
Inteligentna logistyka dla przemysłu

- Nowoczesne technologie informatyczne i komunikacyjne umożliwiają cyfrowe połączenie pomiędzy pracownikami, maszynami, sprzętem logistycznym, autonomicznymi urządzeniami transportowymi, a nawet przedsiębiorstwami. Zaawansowana cyfryzacja systemów logistyki 4.0 występuje w praktycznie każdym aspekcie: zarządzaniu zasobami, WMS, zarządzaniu transportem, łańcuchem dostaw, intralogistyce i bezpieczeństwie informacji - mówi Mateusz Wiśniowski, CTO Robotics Expert, współzałożyciel spółki VersaBox.

więcej »
Trendy w przemyśle narzędziowym

- W ostatnich latach pojawił się nowy trend produkcji narzędzi o uniwersalnym przeznaczeniu i jednocześnie niespotykanej wcześniej wydajności i trwałości. Jest to ogromna zaleta dla użytkowników narzędzi skrawających w kontekście redukcji kosztów narzędzi, czasu ustawiania i planowania przezbrojeń - mówi Dariusz Ptaszkiewicz, dyrektor ds. rozwoju i techniki w Fanar.

więcej »
Roboty pracują również w małych firmach

 Rynek sprzedaży robotów rozwija się w bardzo szybkim tempie. Spowodowane to jest dynamicznym rozwojem techniki w dziedzinie sterowania i mechaniki robotów. Najnowsze roboty mają dużo większe możliwości techniczne od robotów sprzed kilku lat  mówi Andrzej Siennicki, dyrektor zarządzający w Cloos Polska.

więcej »
Bez automatyzacji nie ma przyszłości w logistyce

– Obecnie na rynku logistycznym panuje duża konkurencja. Aby jej sprostać, firmy zaczęły skupiać się na automatyzacji, robotyzacji i cyfryzacji, co w obecnych warunkach jest jedyną drogą do utrzymania konkurencyjności – mówi Marcin Kozłowski, dyrektor zarządzający w Baumalog. - Trudno dziś wyobrazić sobie firmy logistyczne lub centra dystrybucyjne, obsługujące niekiedy tysiące przesyłek dziennie, które funkcjonowałyby bez wykorzystania automatycznych systemów magazynowych, transportowych lub informatycznych służących do zarządzania przedsiębiorstwem bądź produkcją.

więcej »
Seron stawia na innowacje [WYWIAD]

– Skupiamy się na rozwoju wycinarek światłowodowych i wygląda na to, że idzie nam to całkiem dobrze. W samym 2019 r. zostały one nagrodzone trzema złotymi medalami za innowacyjność – mówi Artur Kołodziejczyk, CEO w Seron.

więcej »
Małe zakłady mogą zyskać na robotyzacji

– Małe zakłady wbrew pozorom mogą więcej zyskać na robotyzacji niż duże koncerny – przekonuje Michał Skorek, inżynier sprzedaży robotów przemysłowych w Stäubli Polska.

więcej »
Wydajność i jakość procesów obróbczych

Rozmowa z Arturem Bartkowiakiem, dyrektorem handlowym w KF-Domena.

więcej »