Deutsch Version english version

Forum | Rejestracja |

Utrzymanie ruchu

Łożyska igiełkowe

Łożyska igiełkowe, katalogowane jako podgrupa łożysk tocznych wałeczkowych, to cała gama ciekawych rozwiązań, również hybrydowych – czyli łączących cechy łożysk wałeczkowych z cechami łożysk choćby kulkowych czy baryłkowych – bez których wiele branż techniczno-przemysłowych nie jest w stanie się obyć.

więcej »
Technologia napędowa w Przemyśle 4.0

Technologia napędowa stanowi ważny element automatyzacji wytwarzania. Dzięki niej produkcja ma być szybsza, bardziej wydajna, optymalna kosztowo i kontrolowana na każdym etapie.

więcej »
Obniżyć temperaturę obróbki

Właściwości fizyczne podlegających obróbce materiałów i używanych do tego celu narzędzi sprawiają, że w toku procesu znacząco wzrasta temperatura na styku narzędzie–materiał. To niekorzystne zjawisko prowadzić może do szybszego zużywania się narzędzia skrawającego oraz odkształcenia obrabianego materiału. I tu właśnie do akcji wkraczają chłodziwa.

więcej »
Bezpieczeństwo wspierane technologią

Potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa w procesach produkcyjnych powoduje, że rynek dystrybucji komponentów bezpieczeństwa oraz powiązanych z nimi usług ma się całkiem dobrze.

więcej »
Jak chronić i wentylować obudowę maszyn w trudnych warunkach pracy? 

Praktycznie każde urządzenie mechaniczne lub elektryczne w obecnych realiach bezpieczeństwa pracy lub transportu musi być wyposażone w obudowę, zapewniającą operatorowi, osobom postronnym, czy jemu samemu bezpieczną pracę. Często bywa, że dla zapewnienia odpowiedniego stopnia ochrony również przed działaniem warunków atmosferycznych lub zapyleniem, obudowa szczelnie zamyka przestrzeń wokół urządzenia. Paradoksalnie może to niekorzystnie wpływać na jego pracę lub powodować szybsze zużycie.

więcej »
Przekładnie planetarne, czyli kosmos w maszynie

Jednym z najważniejszych wynalazków w świecie mechaniki są przekładnie. Pozwalają dowolnie zmieniać prędkość i siłę obrotową przekazywaną z urządzenia podającego na odbierające.

więcej »
Modernizacja głowic w obrabiarkach

Ponieważ obrabiarki stają się coraz bardziej złożone, a jednocześnie rośnie presja na skracanie czasu obróbki, właściciele i użytkownicy tokarek CNC chcąc zwiększyć wydajność produkcji muszą korzystać z najnowszych technologii. Jednym z najskuteczniejszych sposobów zwiększania produktywności rozwiązań jest system KM Quick Change Tooling, który skutecznie zapobiega przestojom produkcyjnym od niemal trzech dekad.

więcej »
Transport na miarę XXI wieku

Automatyzacji ulega nie tylko sama linia produkcyjna, ale też niezbędny element produkcji, jakim jest transport wewnątrzzakładowy. Wciąż w użyciu są pojazdy, które wymagają obsługi operatora, wiele zakładów jednak stawia na rozwiązania o wysokim stopniu automatyzacji.

więcej »
Wirniki w równowadze

W dobie coraz większej popularności wysoko wydajnych obrabiarek, które skrawają z dużymi prędkościami obrotowymi wrzecion, szczególnie istotne jest odpowiednie wyważenie narzędzi.

więcej »
Innowacyjność od etapu projektowania produkcji 

Światowe trendy rynkowe generują zapotrzebowanie na produkty eko, bio możliwe najbardziej efektywnym energetycznie. Trendy te dotyczą każdego obszaru naszego życia, a co się z tym nierozerwalnie wiąże – przenoszone są na każdą gałąź przemysłu, którego zadaniem jest dostarczanie dóbr dla ciągle rozwijającej się gospodarki.

więcej »
Kartony mocne z natury

Trudno dziś wyobrazić sobie jakąkolwiek gałąź przemysłu nieużywającą kartonu. Wykorzystuje się go do transportowania i przechowywania materiałów, towarów, półproduktów i produktów gotowych. Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu wydawało się, że karton zostanie wyparte przez plastik, jednak obecnie przeżywa on swój renesans. Głównie dlatego, że jest rozwiązaniem bardziej praktycznym, tańszym i, przede wszystkim, ekologicznym.

więcej »
W olejowej kąpieli

Łożyska i użyte do ich konserwacji środki smarne to niezastąpiony duet. Jedne bez drugich nie istnieją i dopiero wzajemna współpraca oleju lub smaru z powierzchniami metalu gwarantuje niezawodną pracę maszyn.

więcej »