Utrzymanie ruchu

Przepływ ściśle kontrolowany

Wszędzie tam, gdzie niezbędne jest uzyskanie danych dotyczących parametrów przepływu wody, cieczy, powietrza lub gazów – czy to do celów technologicznych, czy rozliczeniowych – doskonale sprawdzają się przepływomierze. Zainteresowanie branż przemysłowych tymi niezwykle przydatnymi urządzeniami systematycznie rośnie. 

więcej »
Inteligentne pompy rewolucjonizują przepływ materiałów

Zastosowanie czujników i regulatorów obrotów przynosi korzyści zwłaszcza tam, gdzie transport surowców musi być realizowany ze szczególną ostrożnością. Efekty cyfryzacji przepływu materiałów – choć widoczne w wielu branżach – najłatwiej prześledzić na przykładzie sektora przetwórstwa tworzyw sztucznych, w którym media wrażliwe stanowią dominujący rodzaj przenoszonych materiałów.

więcej »
Kompleksowe zarządzanie narzędziami

Mówiąc o postępie w branży narzędziowej, nie można ograniczyć się wyłącznie do rozwoju samych narzędzi, ich dostosowania do nowych rodzajów materiałów, lepszej jakości obróbki i – generalnie – kwestii technicznych. Innym aspektem tego postępu, który ma wymierne przełożenie na oszczędność czasu, miejsca czy kosztów w przedsiębiorstwie produkcyjnym, są coraz częściej stosowane przez firmy kompleksowe systemy zarządzania narzędziami.

więcej »
Łożyska igiełkowe

Łożyska igiełkowe, katalogowane jako podgrupa łożysk tocznych wałeczkowych, to cała gama ciekawych rozwiązań, również hybrydowych – czyli łączących cechy łożysk wałeczkowych z cechami łożysk choćby kulkowych czy baryłkowych – bez których wiele branż techniczno-przemysłowych nie jest w stanie się obyć.

więcej »
Technologia napędowa w Przemyśle 4.0

Technologia napędowa stanowi ważny element automatyzacji wytwarzania. Dzięki niej produkcja ma być szybsza, bardziej wydajna, optymalna kosztowo i kontrolowana na każdym etapie.

więcej »
Obniżyć temperaturę obróbki

Właściwości fizyczne podlegających obróbce materiałów i używanych do tego celu narzędzi sprawiają, że w toku procesu znacząco wzrasta temperatura na styku narzędzie–materiał. To niekorzystne zjawisko prowadzić może do szybszego zużywania się narzędzia skrawającego oraz odkształcenia obrabianego materiału. I tu właśnie do akcji wkraczają chłodziwa.

więcej »
Bezpieczeństwo wspierane technologią

Potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa w procesach produkcyjnych powoduje, że rynek dystrybucji komponentów bezpieczeństwa oraz powiązanych z nimi usług ma się całkiem dobrze.

więcej »
Jak chronić i wentylować obudowę maszyn w trudnych warunkach pracy? 

Praktycznie każde urządzenie mechaniczne lub elektryczne w obecnych realiach bezpieczeństwa pracy lub transportu musi być wyposażone w obudowę, zapewniającą operatorowi, osobom postronnym, czy jemu samemu bezpieczną pracę. Często bywa, że dla zapewnienia odpowiedniego stopnia ochrony również przed działaniem warunków atmosferycznych lub zapyleniem, obudowa szczelnie zamyka przestrzeń wokół urządzenia. Paradoksalnie może to niekorzystnie wpływać na jego pracę lub powodować szybsze zużycie.

więcej »
Przekładnie planetarne, czyli kosmos w maszynie

Jednym z najważniejszych wynalazków w świecie mechaniki są przekładnie. Pozwalają dowolnie zmieniać prędkość i siłę obrotową przekazywaną z urządzenia podającego na odbierające.

więcej »
Modernizacja głowic w obrabiarkach

Ponieważ obrabiarki stają się coraz bardziej złożone, a jednocześnie rośnie presja na skracanie czasu obróbki, właściciele i użytkownicy tokarek CNC chcąc zwiększyć wydajność produkcji muszą korzystać z najnowszych technologii. Jednym z najskuteczniejszych sposobów zwiększania produktywności rozwiązań jest system KM Quick Change Tooling, który skutecznie zapobiega przestojom produkcyjnym od niemal trzech dekad.

więcej »
Transport na miarę XXI wieku

Automatyzacji ulega nie tylko sama linia produkcyjna, ale też niezbędny element produkcji, jakim jest transport wewnątrzzakładowy. Wciąż w użyciu są pojazdy, które wymagają obsługi operatora, wiele zakładów jednak stawia na rozwiązania o wysokim stopniu automatyzacji.

więcej »
Wirniki w równowadze

W dobie coraz większej popularności wysoko wydajnych obrabiarek, które skrawają z dużymi prędkościami obrotowymi wrzecion, szczególnie istotne jest odpowiednie wyważenie narzędzi.

więcej »