Utrzymanie ruchu

Innowacyjność od etapu projektowania produkcji 

Światowe trendy rynkowe generują zapotrzebowanie na produkty eko, bio możliwe najbardziej efektywnym energetycznie. Trendy te dotyczą każdego obszaru naszego życia, a co się z tym nierozerwalnie wiąże – przenoszone są na każdą gałąź przemysłu, którego zadaniem jest dostarczanie dóbr dla ciągle rozwijającej się gospodarki.

więcej »
Kartony mocne z natury

Trudno dziś wyobrazić sobie jakąkolwiek gałąź przemysłu nieużywającą kartonu. Wykorzystuje się go do transportowania i przechowywania materiałów, towarów, półproduktów i produktów gotowych. Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu wydawało się, że karton zostanie wyparte przez plastik, jednak obecnie przeżywa on swój renesans. Głównie dlatego, że jest rozwiązaniem bardziej praktycznym, tańszym i, przede wszystkim, ekologicznym.

więcej »
W olejowej kąpieli

Łożyska i użyte do ich konserwacji środki smarne to niezastąpiony duet. Jedne bez drugich nie istnieją i dopiero wzajemna współpraca oleju lub smaru z powierzchniami metalu gwarantuje niezawodną pracę maszyn.

więcej »
Patent na transport

Postęp automatyzacji związany z intensywnym rozwojem nowych technologii i dążeniem do obniżenia kosztów dotyczy nie tylko produkcji. Proces ten widać też w transporcie wewnętrznym w zakładach przemysłowych, a najlepszym tego dowodem są coraz bardziej popularne samojezdne wózki transportowe.

więcej »
Chłodzenie i smarowanie dla dłuższej żywotności narzędzi 

Jako wyłączny dystrybutor produktów firmy Carl BECHEM GmbH przedsiębiorstwo EuroFluid dostarcza na polski rynek całą gamę środków chłodząco-smarujących znacznie przedłużających żywotność narzędzi.

więcej »
Najbardziej wymagające zastosowania dla łożysk

Przesiewacze, dozowniki, podajniki, ubijarki, stoły wibracyjne, kruszarki, prasy – to tylko kilka przykładów maszyn wibracyjnych. Znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, ale też rolnictwa. To typ maszyn, w których wykorzystuje się zjawiska związane z drganiami mechanicznymi.

więcej »
Wydajne i ekonomiczne mycie detali

Mycie detali z jednej strony musi zapewniać wymagane standardy czystości, z drugiej zaś powinno być maksymalnie opłacalne i wydajne. Niezależnie od tego, czy chodzi o mycie wstępne, międzyoperacyjne czy dokładne, urządzenia powinny gwarantować znakomitą jakość i niezawodność procesu przy jednoczesnej oszczędności pieniędzy i zasobów.

więcej »
Wibroakustyczne metody diagnostyki łożysk

Uszkodzenie łożyska jest jedną z głównych przyczyn awarii mechanicznych maszyn i urządzeń przemysłowych. Aby im zapobiegać, niezbędne jest monitorowanie i diagnozowanie stanu węzłów łożyskowych.

więcej »
Nowoczesne rozwiązania w łożyskach

Odporność na zatarcie, zużycie i na korozję, wytrzymałość na nacisk w temperaturze pracy, dobre przewodnictwo cieplne, wytrzymałość zmęczeniowa czy stabilność geometryczna to tylko kilka właściwości dobrych łożysk. Ich oferta musi też jednak nadążać za zmieniającym się charakterem produkcji, która coraz częściej jest produkcją jednostkową i małoseryjną.

więcej »
Połączenia rurowe w instalacjach hydraulicznych

Połączenia tworzone za pomocą elementów złącznych – mimo że najczęściej kojarzone z branżą budowlaną – odgrywają też istotną rolę w instalacjach sanitarnych. Niesłabnące znaczenie tej grupy łączników motywowane jest z jednej strony ich trwałością i szczelnością, a z drugiej – elastycznością zastosowań i bezpieczeństwem w kontakcie z wodą pitną.

więcej »
Konserwacja łożysk

Regularna kontrola stanu łożysk i poprawności ich działania oraz przeprowadzenie czynności związanych z konserwacją to stałe elementy standardowych przeglądów maszyn.

więcej »
Znakowanie laserowe części samochodowych

Nasze samochody stanowią ogromny zbiór kodów i symboli. Znakowaniu podlega tu niemal każda część – od fotela kierowcy po blok silnika. Praktyka ta nie tylko zapobiega pomyłkom własnym, ale i podrabianiu części, a dzięki usprawnieniu procesów logistycznych znacznie redukuje koszty operacyjne

więcej »