Utrzymanie ruchu

Oleje mineralne przyszłości

Oleje syntetyczne coraz częśćiej zastępują oleje mineralne, które używane są głównie w urządzeniach starszej generacji.

więcej »
Konserwacja chłodziw

Od tego roku – zgodnie z wytycznymi UE – substancje konserwujące uwalniające formaldehyd mogą być wykorzystywane w bardzo ograniczonym stopniu. Nowy sposób konserwacji wymaga zastosowania jako środka biobójczego o-fenylofenolenu (OPP).

więcej »
Wentylatory promieniowe – nie tylko do wentylacji

W wielu gałęziach przemysłu warunkiem prawidłowego funkcjonowania urządzeń mechanicznych i bezpiecznej pracy personelu jest odpowiednia wentylacja pomieszczeń. Zapewniają ją m.in. wentylatory promieniowe.

więcej »
Ekologiczne i niezawodne mycie rozpuszczalnikami

Rozpuszczalniki organiczne są często stosowane w przemysłowym myciu części i powierzchni zanieczyszczonych olejem. Opłacalność, niezawodność i ekologia tego procesu jest przy tym zależna głównie od zastosowanej technologii oraz sprzętu.

więcej »
Magazyn, który uzupełnia się sam

Automaty wydające materiały eksploatacyjne i środki ochrony indywidualnej stają się coraz bardziej popularne. W ostatnich latach liczba takich automatów zainstalowanych w polskich zakładach przemysłowych niemal się podwoiła. 

więcej »
Od egzotyki do standardu przemysłowego

Łożyska z ceramicznymi kulkami zyskują coraz więcej zwolenników, ponieważ świetnie sprawdzają się w trudnych warunkach i mają znacznie większą trwałość niż konwencjonalne rodzaje łożysk.

więcej »
Oszczędność 75% energii w procesie wytłaczania

Odpowiednio dobrane rozwiązania i urządzenia mogą znacząco obniżyć stopień zużycia energii elektrycznej w zakładzie produkcyjnym.

więcej »
Oleje w aplikacjach przemysłowych

Olbrzymia różnorodność maszyn stosowanych w przemyśle powoduje, że zaspokojenie potrzeb poszczególnych zakładów stanowi dla producentów olejów przemysłowych nie lada wyzwanie.

więcej »
Przemysłowe środki do mycia elementów

Wybór metody mycia elementów przemysłowych i stosowanych środków musi być dopasowany do konkretnego rodzaju zanieczyszczenia i czyszczonego elementu.

więcej »
Serwis przekładni i motoreduktorów

Od prawidłowo wykonanych prac serwisowych przekładni, reduktorów i motoreduktorów zależy bezpieczeństwo realizowania wielu procesów przemysłowych.

więcej »
Wirnik pod specjalnym nadzorem

Wirnik jako jeden z najważniejszych elementów silnika elektrycznego wymaga szczególnej troski. Zabrudzenie uzwojenia czy zatkanie kanałów wentylacyjnych mogą znacznie utrudnić jego pracę. Podobne rezultaty przynosi niewyważenie – jedna z częstych wad fabrycznie nowych wirników. Dlatego właśnie kontrola i wyważenie powinny być pierwszymi zabiegami konserwacyjnymi podejmowanymi po zakupie silnika.

więcej »
Odzież ochronna – wybór, który może uratować życie

Odzież ochronna nierzadko stanowi pierwszą linię obrony w walce z zagrożeniami dla zdrowia i życia personelu.

więcej »