Aktualności

Warsztaty skanowania 3D

Każdego dnia targów ITM Polska 2018 odwiedzający mieli okazję uczestniczyć w warsztatach skanowania 3D i obróbki wyników pomiarów 3D organizowanych przez SMARTTECH. Odbywały się codziennie w dwóch sesjach: przed- i popołudniowej. Każdorazowo gromadziły kilkanaście zainteresowanych osób.

więcej »
Największe wyzwanie dzisiejszego przemysłu – ludzie

Powtarzającym się motywem rozmów, debat i dyskusji przedstawicieli przemysłu podczas tegorocznych targów ITM był problem kadry pracowniczej. Brak ludzi do pracy zaczynają odczuwać niemal wszystkie firmy produkcyjne, co z pewnością ma wpływ na zwiększające się zainteresowanie robotyzacją i automatyzacją.

więcej »
Kooperacja zamiast rywalizacji

Sporo ciekawego podczas tegorocznej edycji targów ITM Polska dzieje się również na towarzyszącym im targom Subcontracting. Liczne konferencje i spotkania przyciągają przedstawicieli wielu firm.

więcej »
Jak współcześnie zwiększać efektywność przedsiębiorstwa?

Trzeciego dnia targów ITM Polska zespół wdrożeniowców z firmy 4 Results zaprezentował nowe metody usprawnień w działalności przedsiębiorstw produkcyjnych, a także inspirował efektami wdrożeń z polskich przedsiębiorstw.

więcej »
Seminarium Obróbki Plastycznej

Jednym z wydarzeń towarzyszących tegorocznym targom ITM Polska 2018 było Seminarium Obróbki Plastycznej „Innowacje w zastosowaniach przemysłowych” organizowane przez Instytut Obróbki Plastycznej.

więcej »
Prezentacja włoskich targów BI-MU podczas ITM

W dniu 6 czerwca 2018 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się konferencja mediolańskich targów BI-MU.

więcej »
„Ćwicz się w LEAN” – VII edycja Innovations for Logistics

Aby reagować płynnie na dynamikę przepływu towarów, logistykę wewnętrzną musi charakteryzować elastyczność, sprawność i balans. Te trzy umiejętności stanowią kluczową osnowę idei tegorocznego projektu Innovations for Logistics Industy (In4Log 2018) podczas targów ITM Polska 2018.

więcej »
Natryskiwanie cieplne w prezentacjach naukowców i przedsiębiorców

Trzeci dzień targowy na ITM 2018 pełen był wydarzeń towarzyszących, wśród których znalazła się również „Akademia natryskiwania cieplnego”, zorganizowana przez Politechnikę Poznańską we współpracy z MTP. Wykłady naukowców i przedstawicieli firm spotkały się z dużym zainteresowaniem zwiedzających.

więcej »
Rosnące zainteresowanie spotkaniami kooperacyjnymi

Subcontracting ITM Meetings to zamknięte spotkania typu B2B, na których umówieni wcześniej przedsiębiorcy poszukują partnerów biznesowych i podwykonawców. 6 czerwca br., podczas pierwszego dnia giełdy kooperacyjnej, odbyły się 172 spotkania, w których udział wzięło blisko 100 uczestników. Drugiego dnia doszło do 115 spotkań.

więcej »
RODO – nowe zasady ochrony danych osobowych w przedsiębiorstwie

W czwartek, w trzecim dniu targów ITM Polska 2018, na scenie w Alei Lipowej firma Summ-it zorganizowała wykład, podczas którego słuchaczy wprowadzano w tajniki wiedzy związanej ze słynnym już RODO, czyli obowiązującym od końca maja ogólnym rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) o ochronie danych osobowych.

więcej »
Global Exhibitions Day na targach ITM Polska 2018

6 czerwca już po raz trzeci branża targowa na całym świecie obchodzi Światowy Dzień Targów. Targi ITM Polska są doskonałą okazją do świętowania tej uroczystości.

więcej »
Konferencja „Druk 3D w metalu”

Od 2016 r. w czasie targów ITM Polska odbywają się targi 3D Solutions, poświęcone w całości technologiom przyrostowym. W tym roku po raz pierwszy odbyło się wydarzenie towarzyszące – konferencja „Druk 3D w metalu”.

więcej »