Na targach

ITM Polska 2018. Wystawcy zadowoleni. „Tu trzeba być”

Za nami kolejna edycja targów ITM Polska. Przez cztery dni trwania targów w kompleksie hal Międzynarodowych Targów Poznańskich na odwiedzających czekało około tysiąca firm z branży przemysłowej, które prezentowały swoje najnowsze technologie, innowacyjne produkty czy premierowe modele maszyn.

więcej »
Manipulatory przemysłowe na stoisku firmy Dalmec

Podczas targów ITM Polska 2018 firma Dalmec zaprezentowała szeroką gamę swoich różnych modeli manipulatorów przemysłowych.

więcej »
ITM Polska 2018. RoTec – targi w Poznaniu to punkt obowiązkowy

O wyjątkowym zainteresowaniu ofertą firmy, roli wyważania w procesach przemysłowych, coraz wyższych standardach w myciu detali i rozwiązaniach zgodnych z ideą Przemysłu 4.0 opowiada Piotr Cimr, dyrektor oddziału i dyrektor sprzedaży w RoTec Polska (Schenck, Ecoclean).

więcej »
MM Speakers Corner. Przemysł 4.0 wymaga fundamentalnych zmian w edukacji

W trakcie paneli dyskusyjnych MM Speakers Corner, które odbyły się podczas targów ITM Polska 2018, poruszono wiele tematów z zakresu Przemysłu 4.0. Jeden z nich to „Narzędzia wsparcia dla rozwoju polskich przedsiębiorstw w drodze do Przemysłu 4.0”. W trakcie blisko godzinnej dyskusji paneliści reprezentujący firmy z branży przemysłowej, uczelnie wyższe i samorządy mówili m.in. o tym, że jednym z największych wyzwań, jakie niesie za sobą czwarta rewolucja przemysłowa, są zmiany w modelu edukacji oraz uświadamianie pracowników, że takie rozwiązania jak automatyzacja, robotyzacja czy internet rzeczy nie są po to, żeby ich zastąpić, ale wesprzeć w codziennych działaniach. Kadra pracownicza z roku na rok się kurczy, a bezrobocie już teraz utrzymuje się na niskim poziomie.

więcej »
MM Speakers Corner. Przemysł przyszłości

W czwartym panelu MM Speakers Corner 2018 na temat wyzwań polskiego przemysłu i wizji fabryki przyszłości rozmawiali: Sebastian Rynkiewicz, prezes zarządu Klastra Obróbki Metali, Tomasz Sernicki, sales manager w Evatronix, Witold Siemieniako, prezes Hexagon Manufacturing Technology, Tomasz Słowik, business development w ULT AG, oraz Weronika Szmańda, dyrektor operacyjna w Kovosvit MAS Polska.

więcej »
ITM Polska 2018. GF Machining Solutions – chodzi o szybkość i jakość

Na temat unikalnego systemu antykolizyjnego do maszyn obróbczych, przyszłości druku 3D i kierunków rozwoju rozmawiamy ze Sławomirem Gołębiewskim, inżynierem sprzedaży w GF Machining Solutions.

więcej »
MM Speakers Corner 2018

W drugi dzień targów ITM Polska 2018 tradycyjnie odbył się MM Speakers Corner – cykl paneli dyskusyjnych z udziałem przedstawicieli wiodących polskich firm przemysłowych. W tym roku poświęcony był przede wszystkim, zgodnie z tematem głównym targów, idei Przemysłu 4.0.

więcej »
MM Speakers Corner. Przemysł 4.0 patrzy przez różowe okulary

Już po raz kolejny przy okazji targów ITM Polska, redakcja MM Magazynu Przemysłowego zorganizowała cykl paneli dyskusyjnych MM Speakers Corner, który w tym roku w całości był poświęcony idei czwartej rewolucji przemysłowej.

więcej »
MM Speakers Corner. Automatyzacja i robotyzacja polskich firm

Do udziału w drugim panelu dyskusyjnym w ramach tegorocznego MM Speakers Corner zaproszeni zostali: Dariusz Wabik, menedżer sprzedaży w Fanuc, Dawid Woźniak, kierownik ds. kluczowych klientów Działu Robotyki w Yaskawa, Rafał Kluska, CEO firmy Güdel, Radosław Matiakowski, prezes RT Robotics, oraz Paweł Zieliński, general manager na Europę Wschodnią w firmie Remmert.

więcej »
ITM Polska 2018. Fanuc – zwiększyć elastyczność i wydajność produkcji

Rozwiązania zwiększające elastyczność i wydajność produkcji – to pokrótce charakteryzuje maszyny prezentowane przez firmę Fanuc na targach przemysłowych ITM Polska 2018, które rozpoczęły się we wtorek w Poznaniu. Można je zobaczyć w pawilonach 3 (stoisko 12) i 5 (stoisko 82).

więcej »
ITM Polska 2018. PFERD-VSM – Wydajniej znaczy taniej

O zaletach ziarna szlifującego DELTAGRAIN i obecności na targach specjalnego pojazdu PFERD-TOOL-MOBIL rozmawiamy z Henrykiem Czerwionką, product managerem w PFERD-VSM.

więcej »
Centrum dyskusji o Przemyśle 4.0

Nowości targowe, wywiady, najciekawsze stoiska, konferencje, seminaria, pokazy, warsztaty – wszystkie te wydarzenia będziemy na bieżąco relacjonować prosto z targów ITM Polska, które odbędą się 5–8 czerwca w Poznaniu. W tym roku już po raz kolejny odbędzie się również cykl paneli dyskusyjnych MM Speakers Corner, który w całości będzie poświęcony idei czwartej rewolucji przemysłowej.

więcej »