Aktualności

Boschert Polska na targach ITM Industry Europe 2019

Na targach ITM Industry Europe 2019 firma Boschert Polska zaprezentowała m.in. maszyny do obróbki plastycznej blach, o których opowiada Wojciech Chudy, dyrektor sprzedaży.

więcej »
Rollico Rolling Components na targach ITM Industry Europe 2019

Firma Rollico Rolling Components na targach ITM Industry Europe 2019 zaprezentowała m.in. swoje prowadnice i systemy liniowe znajdujące zastosowanie w automatyce i precyzyjnej budowie maszyn, w tym także nowe systemy ceramiczne. 

więcej »
ITM Industry Europe 2019. „Obecność tutaj to konieczność”

Blisko tysiąc wystawców, 25 tys. m2 powierzchni ekspozycyjnej, 10 pawilonów i ponad 15 tys. odwiedzających – tak w wielkim skrócie można podsumować tegoroczne targi ITM Industry Europe. Przez cztery dni ich trwania teren Międzynarodowych Targów Poznańskich stał się areną nowych, światowych trendów w przemyśle.

więcej »
Natryskiwanie cieplne powłok

Efekty współpracy nauki i przemysłu w zakresie natryskiwania cieplnego oraz nowości i osiągnięcia w tym obszarze można było poznać, uczestnicząc w Akademii Natryskiwania Cieplnego w trzecim dniu targów ITM 2019.

więcej »
Dyskusje o inteligentnym magazynie na ITM 2019

W trzecim dniu targów ITM (6 czerwca) w Hali Lipowej odbyły się panele dyskusyjne pod wspólnym hasłem „Smart warehouse – konferencja mocnych argumentów”. Przedstawiciele firm logistycznych debatowali na temat coraz bardziej nowoczesnych rozwiązań stosowanych we współczesnych firmach.

więcej »
Druk 3D na targach ITM Industry Europe 2019

3D Solutions to jedna z imprez towarzyszących tegorocznym targom ITM Industry Europe. Skierowana jest do wszystkich zainteresowanych potencjałem druku 3D, a ten wykorzystywany jest przez coraz więcej branż, począwszy od motoryzacji, przez medycynę, po przemysł lotniczy, stoczniowy, obronny i transportowy.

więcej »
Pytania z odpowiedzią, czyli In4Log 2019

Jaki sposób transportu wewnętrznego wybrać? Jaka metoda kompletacji towarów jest najwydajniejsza i bezbłędna? I w końcu – jaka rola w tym świecie maszyn 4.0 pozostaje dla człowieka? Na te pytania można uzyskać odpowiedzi podczas tegorocznego Innovations for Logistics Industry na targach Modernlog. 

więcej »
Relacje międzyludzkie a kultura bezpieczeństwa

Najważniejsza zasada w budowaniu kultury bezpieczeństwa to dbałość o relacje międzyludzkie w firmie – przekonywał Paweł Szczepański z QES Consulting podczas kolejnego dnia wykładów i debat ITM Industry Europe. Strefa konferencyjna Salonu Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle cieszyła się dużym zainteresowaniem.

więcej »
Czwarta rewolucja w polskich fabrykach

Oczekiwania polskich przedsiębiorców w zakresie Przemysłu 4.0 i aktualna sytuacja były tematem przewodnim konferencji zorganizowanej podczas targów ITM 2019 przez Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową AHK.

więcej »
Za nami 4. edycja MM Speakers Corner

Jednym z wydarzeń towarzyszących tegorocznym targom ITM Industry Europe 2019, był cykl paneli dyskusyjnych o przemyśle MM Speakers Corner, zorganizowany przez redakcję „MM Magazynu Przemysłowego”.

więcej »
Szlakiem Przemysłu 4.0

Po raz drugi podczas targów ITM zorganizowane zostały ścieżki zwiedzania z przewodnikiem. Oprócz tras o tematyce „Na drodze do Przemysłu 4.0” oraz „Druk 3D w przemyśle” w tym roku przygotowano także trzecią – „Logistyka 4.0”. 

więcej »
W Poznaniu idzie nowe. Targi ITM Industry Europe 2019 rozpoczęte

Nowe logo, nazwa oraz strategia jeszcze mocniejszego otwarcia się na kraje bałtyckie – tak w skrócie prezentują się Targi ITM Industry Europe 2019, które rozpoczęły się w poniedziałek w Poznaniu. W tegorocznej edycji bierze udział blisko tysiąc wystawców, którzy prezentują swoje rozwiązania w 10 pawilonach o łącznej powierzchni 25 tys. m2.

więcej »
O bezpiecznej obsłudze maszyn i urządzeń na targach ITM 2019

Konferencja poświęcona zmianom w prawie oraz zasadom dotyczącym bezpiecznej pracy z wykorzystaniem wózków jezdniowych, podnośników maszyn, zawiesi i innych tego typu jednostek zgromadziła pełną salę zainteresowanych w pierwszym dnia targów ITM 2019. Tematy omawiane były przez wykładowców z Urzędu Dozoru Technicznego (UDT) i Państwowej Inspekcji Pracy, 

więcej »
Grupa MTP z godłem „Teraz Polska”

Grupa MTP została nagrodzona w XXIX edycji konkursu „Teraz Polska” za usługi targowo-eventowe, dołączając do elitarnego grona instytucji, które znacząco wyróżniają się na rynku oraz mogą być wzorem dla innych. Nagrodę podczas uroczystej gali w Teatrze Wielkim w Warszawie odebrał 3 czerwca prezes zarządu Przemysław Trawa.

więcej »
Szykują się rekordowe Subcontracting Meeting 2019

Międzynarodowe, dwudniowe spotkania kooperacyjne Subcontracting Meetings są kluczowym elementem targów Subcontracting. Ta wyjątkowa i wygodna formuła pozwala na budowanie trwałych relacji biznesowych między oferentami usług podwykonawczych oraz potencjalnymi zleceniodawcami. W tym roku zaplanowanych zostało 300 spotkań kooperacyjnych pomiędzy 130 uczestnikami z 13 krajów.

więcej »
Targi ITM z nową nazwą i zmienionym logo

Rozpoczynające się dziś targi ITM w Poznaniu chcą aspirować już nie tylko do miana największych i najważniejszych targów przemysłowych w Polsce czy nawet w Europie Środkowo-Wschodniej, ale wraz z globalizacją przemysłu chcą jeszcze bardziej rozszerzyć swoją działalność. Dlatego też zmieniona została nazwa oraz szata graficzna targów.

więcej »
Program ITM Polska 2019

Głównym celem targów ITM Polska jest prezentacja i promocja dokonań przemysłowych na światową skalę. Umożliwiają one przedsiębiorcom zrobienie biznesowego kroku w przyszłość w stopniu nieporównywalnym z żadnym innym wydarzeniem w Polsce. W programie znalazło się tematy poruszające kwestie przemysłu, biznesu i nauki.

więcej »