Deutsch Version english version

Forum | Rejestracja |

Inne

Testowanie bankomatów przez robota nawet 24 godziny na dobę

Około 30 sekund zajmuje średnio wypłacenie pieniędzy z wielofunkcyjnego bankomatu ATM. Urządzenia, które są dostępne „za rogiem” w większości miast, zmieniły nasze podejście do bankowości. Duża dostępność bankomatów wiąże się z koniecznością stosowania odpowiednich standardów bezpieczeństwa. Dwuramienny robot współpracujący YuMi® wykonuje wielogodzinne testy oprogramowania bankomatów ATM, aby poprawić jakość usług.

więcej »
Producenci i dystrybutorzy systemów bezpieczeństwa [ZESTAWIENIE]

Jakie ryzyko pociągają za sobą nieefektywne systemy sterowania bezpieczeństwem produkcji bądź ich brak w zakładzie, jakie kryteria należy wziąć pod uwagę przy doborze elementów zabezpieczenia, które z nich sprawdzą się najlepiej w poszczególnych zastosowaniach i jakie trendy można zauważyć na tym rynku – na te pytania odpowiadają przedstawiciele firm Astat i Pilz.

więcej »
Maszyny CNC do obróbki metali [ZESTAWIENIE]

Ciągły postęp technologiczny powoduje, że producenci obrabiarek muszą nie tylko nadążać za wprowadzanymi nowinkami, ale wręcz je wyprzedzać. Z drugiej strony mogą skutecznie konkurować na rynku, zapewniając wysoką jakość i trwałość maszyn.

więcej »
Maszyny do obróbki blach - przegląd rynku

Mimo dynamicznego rozwoju w różnych dziedzinach produkcji, m.in. w zakresie materiałów, cały czas niesłabnącą popularnością cieszą się blachy. Wykorzystywane są praktycznie w każdym sektorze przemysłu, a ponieważ wymagania względem finalnych wyrobów cały czas rosną, producenci maszyn do obróbki blach muszą stale rozwijać stosowane technologie.

więcej »
Polski przemysł lotniczy

Polski przemysł lotniczy, choć nie może być stawiany na równi z największymi graczami, ma się bardzo dobrze i stanowi ważny punkt na europejskiej, a nawet globalnej mapie producentów tego sektora.

więcej »
Przemysł maszynowy – import i eksport

Jak zmienił się przemysł maszynowy w Polsce w ostatnich latach, czy nasze rodzime firmy są innowacyjne, jakie towary wysyłamy na eksport, a jakie importujemy – na te pytania odpowiadają producenci maszyn dla przemysłu oraz ich dystrybutorzy.

więcej »
Trendy, które zdecydują o przyszłości przemysłu

Przenikanie się świata fizycznego ze światem cyfrowym - tak w jednym zdaniu można określić odbywającą się na naszych oczach czwartą rewolucję przemysłową. O tym, jakie trendy technologiczne będę odgrywać największą rolę w przemyśle na przestrzeni lat oraz w jaki sposób będę wpływać na jego dalszy rozwój przewidują przedstawiciele firm specjalizujących się w rozwiązaniach z zakresu IIoT.

więcej »
Czy stare budynki potrafią się nauczyć nowych technologii?

Coraz więcej miast na całym świecie podejmuje działania w celu ograniczenia emisji CO2 i podniesienia efektywności energetycznej. Kluczowe stają się dla nich rozwiązania typu "smart city". Ale czy takie rozwiązania mają zastosowanie także w przypadku starszej infrastruktury i budynków? Przykłady modernizacji wiekowych budynków w Brukseli są bardzo obiecujące.

więcej »
Inwestycje w nowe technologie to konieczność

Zwiększenie produktywności oraz przychodów ze sprzedaży to główne czynniki motywujące polskie firmy do wdrażania nowych technologii. Z kolei największą przeszkodą jest brak rzetelnych porad dla przedsiębiorstw poszukujących możliwości wprowadzania nowoczesnych rozwiązań. Takie wnioski płyną z najnowszego badania TomTom Telematics.

więcej »
Pogłoski o końcu plastiku są mocno przesadzone

W styczniu Komisja Europejska przedstawiła „Europejską strategię na rzecz tworzyw sztucznych w gospodarce o obiegu zamkniętym”, w której dość jednoznacznie można było odczytać plany istotnego ograniczania wprowadzania tworzyw sztucznych na rynek. 

więcej »
Piłkarz czy kosmita? Trwa technologiczny wyścig zbrojeń

Bieżnia antygrawitacyjna rodem z NASA, kamizelki monitorujące organizm piłkarza i jego każdy ruch na boisku, okulary i hełm do analizy gry w wirtualnej rzeczywistości, bidony z Bluetoothem, naszpikowana czujnikami i procesorami futbolówka – to tylko niektóre z nowoczesnych technologii zmieniających oblicze piłki nożnej. Część z nich ma doprowadzić do sukcesu reprezentacje występujące na piłkarskich mistrzostwach świata w Rosji.

więcej »
Największa inwestycja PKN Orlen w branży petrochemicznej

PKN Orlen rozpoczyna największe w swojej historii inwestycje w obszarze petrochemii. Ich wartość szacowana jest  na ok. 8,3 mld złotych. W ramach przyjętego programu rozwoju petrochemii  do 2023 r. zrealizowane zostaną nowe inwestycje w Płocku i we Włocławku. Po zakończeniu inwestycji roczny zysk EBITDA może wzrosnąć nawet o 1,5 miliarda złotych. 

więcej »