Deutsch Version english version

Forum | Rejestracja |

Ochrona środowiska

Miedź jako materiał przyszłości w klimatyzacji i chłodnictwie

Zmiany klimatyczne i rosnące amplitudy temperatur powodują chęć wprowadzenia wydajnej instalacji oraz urządzeń do klimatyzacji, wentylacji i chłodzenia, które zapewniają odczucie komfortu cieplnego. W najbliższych latach będziemy obserwować zwiększone zapotrzebowanie na korzystanie z klimatyzacji w biurowcach i budynkach mieszkalnych oraz z systemów chłodniczych w sklepach. 

więcej »
„Zielony" produkt w ramach Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego

PKO Leasing uzupełnia ofertę Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, która dotyczy finansowania ekologicznych rozwiązań w budownictwie. Spółka startuje właśnie z nowym produktem leasingu lub pożyczki na urządzenia fotowoltaiczne. Produkt realizowany będzie w procedurze uproszczonej, a przedsiębiorcy zyskają możliwość sfinansowania paneli fotowoltaicznych wraz z ich instalacją. 

więcej »
innogy rozpoczyna projekt w trosce o środowisko

Ochrona środowiska była od zawsze istotna dla innogy. Firma konsekwentnie podejmuje kolejne proekologiczne działania, a także wspiera i promuje rozwiązania przyjazne środowisku. Utworzono nowy program „innogy goes green” jako pierwszą energetyczną firmę na rynku.

więcej »
Energia nuklearna i słoneczna konieczne, by zrezygnować z węgla i zapobiec katastrofie klimatycznej

Mimo sprzeciwu Polski na czerwcowym szczycie i zablokowania neutralności klimatycznej UE do 2050 roku, w długiej perspektywie polska gospodarka nie ma innej drogi, jak przestawienie się na czyste technologie w produkcji energii – ocenia ekspert Uniwersytetu Wrocławskiego dr Mieczysław Sobik. Jak podkreśla, jednym z najbardziej perspektywicznych segmentów jest dziś fotowoltaika i energetyka nuklearna.

więcej »
Milion pojazdów elektrycznych w Polsce w 2025 r.?

Jeśli za każdym razem kiedy tematy pojazdów elektryczny czy elektromobilności były poruszone w mediach na polskich drogach pojawiał się kolejny pojazd elektryczny, milion elektryków osiągnęlibyśmy pewnie już w 2020 r. Jednak na razie mamy ich niecałe 4 tysiące. 

więcej »
Aluminium zastępuje miedź w klimatyzatorach

W każdym roku na świecie przybywa tysiące klimatyzatorów. W Chinach na jedno gospodarstwo domowe przypadają już co najmniej dwa, a i w Polsce sukcesywnie rośnie ich liczba. Tymczasem producenci chłodzących wentylatorów zachodzą w głowę, czego lepiej użyć do ich produkcji – aluminium czy miedzi? Globalny dostawca aluminium, Hydro, nie ma wątpliwości.

więcej »
Ekologiczny materiał opracowany przez Politechnikę Gdańską

Ekologia jest istotnym zagadnienie, które dotyczy każdego z nas. Jesteśmy odpowiedzialni za stan naszej planety, wszyscy mamy na nią wpływ. Starając się robić więcej możemy zahamować negatywne zmiany, które spowodowaliśmy do tej pory.  Politechnika Gdańska opracowała granulat ze skrobi, który posłużył do produkcji ekologicznych tacek. Pomorze jednak na tym nie poprzestało!   

więcej »
Smog sprawia problemy nawet latem

Wprawdzie latem nie ma zanieczyszczeń emitowanych przez ogrzewanie, ale problemem pozostaje transport i samochody niespełniające norm. Walka ze smogiem konieczna jest nie tylko przez cały rok, lecz również powinna być zakrojona na wiele lat do przodu. 

więcej »
Oszczędność energii dzięki chillerom Rittal

Firma Bosch Rexroth stworzyła w siedzibie w Lohr am Main wewnętrzną grupę doradczą ds. zarządzania energią GoGreen. Spółka zatrudnia ponad 30 tys pracowników z całego świata. Zależy im na efektywnym wykorzystaniu energii. Wdrożono już setki działań energooszczędnych.

więcej »
Eko trendy w branży odzieży roboczej i ochronnej

Według przeprowadzonych przez Deloitte badań, niemalże połowa respodentów przed zakupem rozważy kwestię zrównoważonego rozwoju i etyki. Raport „EKOświadomość Polaków” zainicjowany przez VIVE Textile Recykling ponad 55% badanych uważa, że nasza świadomość ekologiczna zmienia się na lepsze. A jak wygląda sytuacja w branży odzieży roboczej i ochronnej?

więcej »
Mniejsze zużycie energii, większa produktywność

Zapotrzebowanie na tworzywa sztuczne w Polsce wynosi 3,5 mln rocznie, natomiast obroty sięgają już 80 mld zł. Branża stale się rozwija, a coraz istotniejszym trudnością jest jej negatywny wpływ na środowisko. Ważną rolę odgrywa poszukiwanie sposobów na obniżenie emisji CO₂ oraz kosztów zużycia energii.

więcej »
Ekologiczny zamiennik plastiku opracowany przez polskich naukowców

Badacze z Polski stworzyli rewolucyjne ekosztućce jednorazowego użytku. Do ich wykonania wystarczy jedynie kukurydza i mąka ziemniaczanan. Dodatkowo są o 15% tańsze niż sztućce plastikowe i w pełni biodegradowalne - można je wyrzucić razem z resztkami jedzenia, a po 3 miesiącach nie będzie po nich śladu.

więcej »