Zarządzanie przedsiębiorstwem

Działania DMG Mori w obliczu koronawirusa

Zdrowie i bezpieczeństwo Pracowników, Klientów, Dostawców oraz Partnerów jest dla DMG Mori najwyższym priorytetem. Firma bardzo poważnie traktuje coraz większe rozprzestrzenianie się koronawirusa na całym świecie, dlatego kontynuuje działania zapobiegawcze w celu ograniczenia infekcji Covid-19. 

więcej »
Czy koronawirus wpłynie na wypłacalność przedsiębiorców?

Nie ulega wątpliwości, że epidemia COVID-19 odbije się na polskiej i światowej gospodarce. Skala tego wpływu w dużej mierze będzie zależeć od tego, jak długo będziemy się mierzyć z koronawirusem. W ostateczności spowolnienie gospodarcze może zagrozić wypłacalności wielu przedsiębiorcom. Oznacza to, że wiele przedsiębiorstw może być zmuszonych złożyć wniosek o upadłość w ciągu 30 dni od utraty wypłacalności.

więcej »
Dlaczego kontrola jakości jest tak ważna?

Firmy przemysłowe muszą stale reagować na dynamiczne zmiany zachodzące na rynku. Stale zwiększa się konkurencja, rośnie popyt i zwiększają się wymagania klientów, szczególnie gdy chodzi o elastyczne podejście do ich potrzeb czy szybkość reakcji na ich zapotrzebowanie. Wszystko to sprawia, że przedsiębiorcy muszą stawiać na niezawodną i szybką kontrolę jakości. Dlaczego jest ona tak ważna? 

więcej »
Zgrana współpraca Rittal i Eplan – niczym na boisku!  

Profesjonalne drużyny sportowe, a w szczególności futbolu amerykańskiego, i ich przemyślana strategiczna współpraca podczas gry, która umożliwia perfekcyjne zagrania i zdobywanie przewagi nad przeciwnikami, mają wiele wspólnego ze współpracą firm Rittal i Eplan. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! Tak w metaforyczny sposób można opisać wspólne działanie obu firm, które łączą budowę urządzeń z rozwiązaniami cyfrowymi. 

więcej »
Cyfrowa transformacja procesów biznesowych to teraźniejszość

Analiza danych i wykorzystanie najnowszych zdobyczy techniki pozwalają przedsiębiorstwom już dziś zmienić się w firmy gotowe na przyszłość. Rozwój Przemysłu 4.0 wspierają inteligentne rozwiązania i urządzenia Internetu Rzeczy. 

więcej »
Cyfryzacja pomaga zarządzać energią

Zakończył się pilotażowy projekt, który wykorzystywała technologię ABB Abilty. Wszystko po to, aby poprawić niezawodność systemu zasilania i obniżyć koszty eksploatacji budynku nawet o 30%. W najwyższym budynku świata cyfryzacja pomaga zarządzać windami czy systemem klimatyzacji za pomocą smartfonu. 

więcej »
Inteligentne systemy wprowadzane do biznesu

Biznes przechodzi cyfrową transformację. Dla firm ważnym jej elementem są systemy ERP – cyfrowa baza, która ułatwia zarządzanie przedsiębiorstwem. Jednymi z najpowszechniej wykorzystywanych są systemy SAP, jednak firma w 2025 r. zakończy wspieranie starszych wersji systemu ERP. 

więcej »
Automatyzacja procesów finansowych w firmach

Jak wynika z badania Instytutu Rachunkowości Zarządczej CIMA ponad 20% zadań finansowych w firmach zostanie zautomatyzowanych w nadchodzących kilku latach. Firmy, które korzystają ze wsparcia technologii takich jak chmura, sztuczna inteligencja czy analityka danych wykazują się większą umiejętnością dostosowywania się do zmian i rozwijają szybciej niż podobne przedsiębiorstwa. 

więcej »
Outsourcing usług dla firm. Zadania ekspertów

Przedstawiciele przedsiebiorstw, szczególnie z sektora MŚP, często chcą zajmować się wszystkimi procesami w firmie samodzielnie. Daje im to poczucie pełnej kontroli nad swoim biznesem. Część z zadań można jednak realizować przy pomocy outsourcingu. Należy jednak pamiętać o dokładnej weryfikacji doświadczenia i kompetencji outsourcera. Na co warto zwracać uwagę?  

więcej »
Sest Luve Polska z automatyką świetlną od Beghelli 

Podczas optymalizacji energii elektrycznej w przedsiębiorstwach kluczowe są dwie kwestie: racjonalne zarządzanie instalacją oświetlenia oraz wymiana nieefektywnych źródeł światła na nowoczesną technologię LED. Do zakładu produkcyjnego Sest Luve Polska marka Beghelli dostarczyła zaawansowane systemy sterowania oświetleniem oraz wymieniła ponad 200 przestarzałych opraw oświetleniowych. 

więcej »
Współpraca i konsolidacja polskiego przemysłu

W dobie globalizacji strategia konkurowania korzystnym stosunkiem ceny do jakości przestaje być gwarantem sukcesu w rywalizacji o klienta. Przedsiębiorstwa muszą więc szukać innych sposobów na wyróżnienie się na coraz bardziej zatłoczonym, globalnym rynku. Coraz więcej z nich stawia na efekt synergii uzyskiwany przez łączenie sił z innymi podmiotami – czy to w drodze dobrowolnej współpracy, czy dobrze przemyślanej fuzji bądź przejęcia.

więcej »
GK PGNiG: Wzrost przychodów w I półroczu 2019 roku

O 8% wzrosły przychody ze sprzedaży w Grupie Kapitałowej Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa w porównaniu z I półroczem 2018 r. w warunkach spadających cen gazu ziemnego i rosnących cen ropy naftowej. Grupa zwiększyła wolumen sprzedaży gazu ziemnego i energii elektrycznej.

więcej »
Firma 4.0, czyli firma przyszłości

Prognozy specjalistów z dziedziny HR nie pozostawiają złudzeń – przedsiębiorcy muszą skupić się na wprowadzeniu realnych zmian w organizacjach w odpowiedzi na toczące się na całym świecie transformacje społeczne i gospodarcze. Takie wnioski zostały postawione w tegorocznym raporcie firmy Deloitte „Global Human Capital Trends 2019”. 

więcej »
Famed Żywiec dokonał inwestycji w Chinach

Famed Żywiec nawiązał współpracę joint venture z Fam Beijing - firmą, która wprowadziła do Chin czołowego europejskiego producenta sprzętu szpitalnego. Famed, na tym strategicznym dla siebie rynku, generuje niemal 20% rocznych przychodów sprzedaży eksportowej.

więcej »
Nowe projekty wiatrowe i fotowoltaiczne

Pod koniec czerwca rząd przyjął nowelizację ustawy o OZE. Teraz projekt trafi do sejmu. Głównym celem projektu jest fakt, aby został on ostatecznie uchwalony przed przerwą wakacyjną, która zaczyna się 19 lipca. Po ewentualnych zmianach na etapie prac parlamentarnych i podpisaniu przez prezydenta, przepisy mają wejść w życie 14 dni po ich ogłoszeniu.

więcej »
Coraz bliżej połączenia PKN Orlen z Grupą Lotos

​PKN Orlen złożył w Komisji Europejskiej formalny wniosek o zgodę na przejęcie kapitałowe Grupy Lotos. Finalizacja procesu pozwoli na stworzenie jednego silnego gracza z międzynarodowym potencjałem, zintegrowanego wewnętrznie, jeszcze bardziej liczącego się na rynku dostaw ropy.

więcej »
Rozwój cyfrowej transformacji przyśpiesza

Cyfrowa transformacja w firmach przyśpiesza – aż dla 94% ankietowanych menedżerów jest to najważniejszy cel strategiczny ich organizacji. Ponad połowa z nich widzi inwestycje w technologie związane z Przemysłem 4.0 i Industrial Internet of Things  jako sposób udoskonalenia procesów, które już trwają w ich firmach. Aby jednak wszyscy mogli odnieść korzyści z transformacji cyfrowej, jej uczestnicy powinni ze sobą współpracować. 

więcej »