Zarządzanie przedsiębiorstwem

Kiedy pracownicy opuszczą firmę? Można spekulować

Z dnia na dzień świat korporacyjny staje się coraz bardziej niezwykły. Nie dziwi więc fakt, że wraz ze wzrostem popularności sztucznej inteligencji firmy wykorzystują ją do zwiększenia wydajności i automatyzacji zadań.

 

więcej »
Wdrażanie strategii Przemysłu Przyszłości

Polski przemysł nie wykorzystuje jeszcze w pełni możliwości, jakie daje cyfryzacja. O ile pod względem e-administracji nie zostajemy w tyle, to na tle europejskiej konkurencji słabo wypadają przedsiębiorstwa. Pomóc to zmienić może Platforma Przemysłu Przyszłości, dzięki której ma powstać ekosystem wspomagania transformacji. 

więcej »
Wdrażanie przemysłu 4.0 wyzwaniem dla wszystkich

Dynamiczny rozwój branży internetu przyczynił się do powstania innowacyjnych rozwiązań w zakresie automatyki przemysłowej. Wdrożenie idei stojących za czwartą rewolucją przemysłową zmieni priorytety rządzące procesami produkcyjnymi, wysuwając na pierwsze miejsce potrzeby człowieka – zarówno po stronie klienta, jak i dostawcy usług. 

więcej »
Orderfox zwiększa strukturę sprzedaży

Oliver Lödl, który zatrudniony jest na stanowisku Chief Sales Officer, będzie od teraz odpowiedzialny za dalszy rozwój i ekspansję globalnych struktur sprzedaży i międzynarodowej sieci partnerów handlowych oraz za tworzenie kolejnych partnerstw.

więcej »
Nowy dyrektor operacyjny w NSK

Na początku lutego dr Ulrich Nass objął stanowisko dyrektora operacyjnego w firmie NSK Europe. Nominacja ta stanowi odzwierciedlenie ambicji spółki w budowaniu strategii rozwoju w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

więcej »
Państwo przyjazne przedsiębiorcom?

Była Konstytucja Biznesu, Pakiet MŚP, 100 Zmian dla firm... Teraz rząd wprowadza ok. 70 zmian dla małych przedsiębiorców w ramach Pakietu Przyjazne Państwo. Eksperci chwalą większość pomysłów, ale zwracają uwagę na pewne niedociągnięcia.

więcej »
Zrównoważony rozwój jako warunek sukcesu

Danfoss, światowy lider rynku technologii chłodnictwa, klimatyzacji, ogrzewania i napędów elektrycznych, opublikował raport zrównoważonego rozwoju za rok 2018.

więcej »
Zarządzanie gospodarką olejową

Jedną z przeszkód w efektywnym zarządzaniu gospodarką olejową w branży produkcyjnej jest nieprzeprowadzanie szkoleń wśród pracowników oraz nieprzestrzeganie wymaganych procedur. Z badania przeprowadzonego na zlecenie Shell Lubricants wynika, że 63% firm nie szkoli zatrudnionych osób w zakresie efektywnego zarządzanie olejami i smarami tak często, jak powinny, a tylko 4 na 10 zakładów stosuje wszystkie właściwe procedury zarządzania gospodarką smarowniczą.

więcej »
Kluczowe trendy, które zmienią produkcję, zarządzanie i zużycie energii

Big Data, Blockchain, Internet Rzeczy, Smart City oraz OZE – to trendy, które zdominują 2019 r. i nadadzą ton zmianom w dziedzinie produkcji, zarzadzania i optymalizacji zużycia energii.

więcej »
Jak w dwóch krokach zmniejszyć zużycie energii w zakładzie produkcyjnym

W ciągu ostatnich 10 lat w Polsce dokonał się znaczący postęp w obszarze związanym z efektywnością energetyczną. Jest to szczególnie widoczne w zakładach produkcyjnych, gdzie z roku na rok rośnie świadomość konieczności ograniczenia zużycia energii elektrycznej. Przedsiębiorstwa coraz chętniej podejmują działania mające na celu redukcję jej kosztów oraz pozyskanie środków na modernizację istniejących napędów, by stały się bardziej efektywne energetycznie.

więcej »
W 2019 r. wchodzą nowe obciążenia prawne dla pracodawców

Polscy pracodawcy odczuli w ostatnich miesiącach wzrost kosztów pracy. Generują go, po pierwsze, dobra koniunktura gospodarcza, która pociąga za sobą wzrost płac, a po drugie, szereg zmian prawnych, na które pracodawca nie ma żadnego wpływu. Już w tej chwili obciążenie składkowe po stronie pracodawcy wynosi ok. 20% wynagrodzenia pracownika. Po wprowadzeniu pracowniczych programów kapitałowych będzie ono jeszcze wyższe. 

więcej »
Internet Rzeczy najcenniejszą technologią dla firm

To jeden z najważniejszych wniosków zawartych w publikacji KPMG The Changing Landscapes of Distruptive Technologies, powstałej w trakcie badania, do którego przystąpiło 750 menadżerów oraz dyrektorów przedsiębiorstw z całego świata. Najwięcej z nich stwierdziło, że to właśnie adaptacja technologii Internetu Rzeczy przyniesie ich firmom największe korzyści, ale także wniesie na nowy poziom urządzenia konsumenckie oraz dostarczy najwięcej benefitów społeczeństwu i środowisku.

więcej »