Zarządzanie przedsiębiorstwem

Zarządzanie gospodarką olejową

Jedną z przeszkód w efektywnym zarządzaniu gospodarką olejową w branży produkcyjnej jest nieprzeprowadzanie szkoleń wśród pracowników oraz nieprzestrzeganie wymaganych procedur. Z badania przeprowadzonego na zlecenie Shell Lubricants wynika, że 63% firm nie szkoli zatrudnionych osób w zakresie efektywnego zarządzanie olejami i smarami tak często, jak powinny, a tylko 4 na 10 zakładów stosuje wszystkie właściwe procedury zarządzania gospodarką smarowniczą.

więcej »
Kluczowe trendy, które zmienią produkcję, zarządzanie i zużycie energii

Big Data, Blockchain, Internet Rzeczy, Smart City oraz OZE – to trendy, które zdominują 2019 r. i nadadzą ton zmianom w dziedzinie produkcji, zarzadzania i optymalizacji zużycia energii.

więcej »
Jak w dwóch krokach zmniejszyć zużycie energii w zakładzie produkcyjnym

W ciągu ostatnich 10 lat w Polsce dokonał się znaczący postęp w obszarze związanym z efektywnością energetyczną. Jest to szczególnie widoczne w zakładach produkcyjnych, gdzie z roku na rok rośnie świadomość konieczności ograniczenia zużycia energii elektrycznej. Przedsiębiorstwa coraz chętniej podejmują działania mające na celu redukcję jej kosztów oraz pozyskanie środków na modernizację istniejących napędów, by stały się bardziej efektywne energetycznie.

więcej »
W 2019 r. wchodzą nowe obciążenia prawne dla pracodawców

Polscy pracodawcy odczuli w ostatnich miesiącach wzrost kosztów pracy. Generują go, po pierwsze, dobra koniunktura gospodarcza, która pociąga za sobą wzrost płac, a po drugie, szereg zmian prawnych, na które pracodawca nie ma żadnego wpływu. Już w tej chwili obciążenie składkowe po stronie pracodawcy wynosi ok. 20% wynagrodzenia pracownika. Po wprowadzeniu pracowniczych programów kapitałowych będzie ono jeszcze wyższe. 

więcej »
Internet Rzeczy najcenniejszą technologią dla firm

To jeden z najważniejszych wniosków zawartych w publikacji KPMG The Changing Landscapes of Distruptive Technologies, powstałej w trakcie badania, do którego przystąpiło 750 menadżerów oraz dyrektorów przedsiębiorstw z całego świata. Najwięcej z nich stwierdziło, że to właśnie adaptacja technologii Internetu Rzeczy przyniesie ich firmom największe korzyści, ale także wniesie na nowy poziom urządzenia konsumenckie oraz dostarczy najwięcej benefitów społeczeństwu i środowisku.

więcej »
Kiedy i w jakie roboty warto zainwestować?

Szacuje się, że rynek robotów przemysłowych w ciągu dekady wzrośnie trzykrotnie, a 1/3 tradycyjnej siły roboczej ma zostać zastąpiona przez pracowników zrobotyzowanych. Od czego zacząć robotyzację, jak efektywnie ją przeprowadzić i po jakim czasie można oczekiwać zwrotu z takiej inwestycji – na te pytania odpowiadają producenci i dystrybutorzy robotów działający na polskim rynku.

więcej »
Usprawnienia biznesu poprzez strategię „agile”

Chcąc szybciej reagować na potrzeby swoich klientów, organizacje powinny poszukiwać „zwinności” – czyli sprawnych i skutecznych rozwiązań, jakie zapewniają nowe technologie. Przedsiębiorcy powinni uczynić z technologii swojego sojusznika, bo to one w znacznej mierze wspomagają działalność organizacji. Wszystko po to, aby dotrzymać kroku nowym wymogom rynkowym. To zaś oznacza, że wszystkie te grupy powinny mieć dostęp do integracji.

więcej »
Messer i CVC Fund VII nabywają od Linde aktywa w obu Amerykach

Specjaliści od gazów przemysłowych Messer i CVC Capital Partners Fund VII ("CVC") zawarli w połowie lipca porozumienie z Linde AG w sprawie przejęcia biznesu gazowego Linde w Ameryce Północnej i niektórych działań biznesowych w Ameryce Południowej.

więcej »
Lean Leadership Way – dlaczego warto?

Na czym polega i dlaczego warto wdrażać Lean Leadership w firmach produkcyjnych wytwarzających małoseryjne produkty? Wnioski po wdrożeniu w GT85 Polska, polskiej firmie produkującej specjalistyczne urządzenia marki TARRA do mycia i oczyszczania części w procesie produkcji.

więcej »
Szanse rozwoju rynku ESCO w Polsce

ESCO to atrakcyjny sposób finansowania przedsięwzięć związanych z efektywnością energetyczną przedsiębiorstw przemysłowych. Na świecie historia tego modelu sięga już blisko 100 lat, jednak w Polsce ciągle jest on mało popularny. 

więcej »
Kolejne firmy otwierają się na rozwiązania IIoT

Coraz więcej firm otwiera się na rozwiązania, dostarczane przez Przemysłowy Internet Rzeczy. Wynika to z postępującej transformacji cyfrowej oraz potencjalnych korzyści, które firmy zaczynają dostrzegać.

więcej »
Rozpoczyna się globalna walka o redukcję kosztów

W ciągu kolejnych dwóch lat aż 86% firm w skali globalnej planuje rozpocząć proces redukcji kosztów. Decyzja ta jest powodowana przede wszystkim niepewnością gospodarczą i ryzykiem recesji.

więcej »