Zarządzanie przedsiębiorstwem

BPSC dołącza do grupy Forterro

BPSC - największy polski producent oprogramowania ERP dla średnich i dużych firm produkcyjnych - dołączył do grupy Forterro. To grupa europejskich firm - lokalnych dostawców aplikacji wspierających zarządzanie przedsiębiorstwem.

więcej »
Rozwiązania IT sposobem na oszczędność w firmie

Administracja publiczna i prywatna w Polsce jest nadal konserwatywna w zakresie stosowanych technologii.

więcej »
Tego obawiają się firmy w 2017 roku

Cyberataki są przez firmy coraz częściej wskazywanym czynnikiem zagrażającym ich działalności ­– wynika z szóstego Barometru Ryzyk Allianz. W niektórych krajach europejskich to ryzyko budzi największe obawy. Pierwsze miejsce w światowym rankingu niezmiennie zajmują obawy o przerwy w działalności i zakłócenia w łańcuchu dostaw. Jako poważny czynnik ryzyka firm wskazują też zmiany na rynkach i w polityce.

więcej »
Mniej obowiązków szkoleniowych dla operatorów maszyn budowlanych

Pracownicy sektora budowlanego zaoszczędzą rocznie ponad 600 tysięcy godzin, które musieliby spędzić na wymaganych szkoleniach i egzaminach. Nowe przepisy, zmniejszające obowiązki szkoleniowe dla operatorów maszyn do robót budowlanych, ziemnych i drogowych, wejdą w życie 1 kwietnia 2017 r.

więcej »
Przedsiębiorcy obawiają się restrykcyjnych kontroli

Choć Business Centre Club pozytywnie ocenił wiele wprowadzonych przez rząd przepisów i pochwala, m.in. przekazanie trzech czwartych środków z OFE pod zarząd funduszy inwestycyjnych, to przedsiębiorcy są zaniepokojeni odpływem pracowników z rynku pracy, podwyżką pensji minimalnej, która może zwiększyć szarą strefę i rosnącym deficytem. Obawiają się, że rząd może zacząć szukać brakujących na wydatki socjalne pieniędzy w ich kieszeniach.

więcej »
Kolejne ułatwienia dla zakładających firmę

Resort rozwoju wprowadził usługę, która umożliwia zarejestrowanie działalności gospodarczej przez telefon.

więcej »
Nowa ustawa zmieni obsługę spółek giełdowych

Polski rynek audytu i doradztwa zdominowały firmy globalne z tzw. wielkiej czwórki. Z ich usług korzystają wszystkie spółki giełdowe skupione w WIG20 oraz większość jednostek zainteresowania publicznego. UOKiK wskazuje, że rynek ma cechy oligopolu i dochodzi na nim do patologii, takich jak jednoczesne świadczenie doradztwa podatkowego i prowadzenia audytu sprawozdań finansowych. Dlatego w Sejmie trwają prace nad nową ustawą, która ma otworzyć rynek dla polskich firm audytorskich, oddzielić audyt od doradztwa i wprowadzić ściślejszą kontrolę państwa. ​

więcej »
Oto jak firmy będą szukać oszczędności

Spadające bezrobocie, podwyżki płac i narastające problemy z pozyskaniem wykwalifikowanych pracowników sprawiają, że w Polsce kształtuje się rynek pracownika. Przedsiębiorstwa nie mogą optymalizować kosztów związanych z zatrudnieniem, dlatego muszą szukać oszczędności gdzie indziej. Duży potencjał mają procesy zakupowe, które generują ponad połowę kosztów w przedsiębiorstwie. W ich optymalizowaniu coraz ważniejsze znaczenie mają nowoczesne rozwiązania z zakresu IT.

więcej »
Nowa ulga dla firm. Przemysł może sporo skorzystać

Firmy będą mogły dokonać jednorazowych odpisów amortyzacyjnych w wysokości do 100 tys. zł rocznie i zaoszczędzić w ten sposób nawet 17,7 tys. zł.

więcej »
Ustawa deregulacyjna podpisana

Już od 1 stycznia 2017 weszły w życie pierwsze uproszczenia z pakietu #100zmianDlaFirm.

więcej »
Start-upy wspierają innowacyjne rozwiązania

Na współpracy korporacji ze start-upami korzystają obie strony.

więcej »
Prawna ochrona własności przemysłowej

Inteligentna fabryka przyszłości to nie tylko spersonalizowana produkcja, ale przede wszystkim jej narzędzia, czyli przełomowe technologie.

więcej »